Co se děje s nidiformis?



Stránky: 1,  2   
Andy2211 - (6) - 95.92 (?) 
6.9.2016 22:40, zobrazeno: 7367x

Zdravím všechny, prosím o radu, již delší dobu pozoruji na mém smrku nidiformis malé nové přírůstky v podobě malých ježatých jehličí... a trochu celkově žloutne... viz foto. Prosím poraďte zda je vše v pořádku???.Děkuji...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 151.55 (?), 7.9.2016 7:39

Také Vás, Andy, zdravím.  Nic extra specifického na fotce nevidím, takže tipuji: (dlouhodobé) sucho s tím způsobenou podvýživou a možná svilušky.

Rada: velmi důkladná (hnojivá) zálivka a ošetření proti roztočům.

Josef,

Ještě by to chtělo více fotek, i celkovou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Andy2211 - (6) - 95.92 (?), 7.9.2016 13:16

Děkuji za radu, dnes ještě udělám fotky a smrk důkladně prohlédnu... A ty nové ježaté výrůstky jsou v pořádku? To se ptám asi hloupě, roste to z relativně zdravých větviček, ale jinde jsem to neviděl... Zálivku udělám. Jaké hnojivo doporučujete jako TOP pro jehličnany? Aby obsahovalo hoř.sůl kvůli žloutnutí?/?

Děkuji moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 153.70 (?), 7.9.2016 22:00

"Ježatost" vysvětlit neumím. Možná nepravidelnost růstu daná nepravidelností vlhkosti (a živin)???

TOP hnojivo nevím. Něco bych v zahradním centru vybral z nabídky. Nyní možná něco jako krystalon podzim, s hořčíkem/hořkou solí by to asi bylo dobré. Ale pozor: všeho (i hořké soli) moc škodí.

Josef.

Jestli někdo z čtenářů má na věc jiný názor, ať ho klidně napíše. Já píši své domněnky, nic jistého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 10.9.2016 10:17

Tak, jak psal p Josef, bude jen lehce podvyživený. Takto smrky žloutnou v květináčích když chtějí přesadit. Zkusil bych třeba přidat hnojivo do půdy a dvakrát týdně postříkal listovým hnojivem. Můžete přidat třeba Dithane pro klid v duši a prevenci. Samozřejmě u jehličnanů i hnojivo se smáčedlem. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.15 (?), 10.9.2016 11:11

Zadala jsem do vyhledávače "Picea nidiformis rozježené konce", něco na mne vykouklo, ale bylo to moooc stránek na podrobné čtení...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 10.9.2016 11:24

Vtéto době "rozježené konce" nic není.  Smrk zřejmě dostal nějakou zálivku, možná trochu hnojiva, takže nasadil na růst jako na jaro. Ale že je podzim, tak mu to moc nejde. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.92 (?), 10.9.2016 20:23

Zdravím všechny a moc děkuji za Vaše cenné příspěvky. Osobně mám rád zakrslé jehličnany, a tento kultivar je opravdu velice zajímavý... tak proto si dělám starost o jeho zdravý růst... mám ho v současnosti zamulčovaný kůrou, pršelo začátkem týdne, a raději jsem ho zalil s kapkou hnojiva v pátek... Jak často tuto zálivku mám dělat - i u ostatních konifér, sázených loni na podzim? ta pravidelnost/... fakt nevím... někdo radí smrky moc nezalévat, když už se "ujaly"../?

Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.15 (?), 10.9.2016 22:30

"Přiměřeně"... Ony smrky koření mělce, po loňské létě uschnulo nejvíce právě smrků. Mně odešel Picea Little Gem, už pěkný kousek  :-((   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.92 (?), 10.9.2016 22:41

Děkuji Lído za podporu, :-) To je mi líto, když už "pěkný kousek" na který si člověk zvykne nenávratně odejde... Já loni v tom suchu musel oželet asi 8 smaragdů, ale ty zdaleka nedosahují takové vzácnosti, jako ten Váš... Byť je nezatracuji - thuje mám rád, ale není to nic tragického...

Zkoušel jsem vyhledat na qoogle nidiformis - ohledně těch ježatých přírustků a nic jsem neobjevil - jste asi zkušenější v hledání.. :-)

Andy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika