Cedr himalájský - co ho trápí?



host - 73.218 (?) 
18.5.2016 20:13, zobrazeno: 8400x

Dobrý den,
chtěla bych poprosit zkušenější, zda by podle fotek nebylo možné určit, co by mohlo chybět našemu cedru himalájskému...
Na zahradě ho máme už 7. rok, celou dobu se mu velmi dobře dařilo (za ty roky udělal cca 3 m přírůstky, nyní je tak 4-4,5m vysoký). Je zasazený v těžké jílovité půdě, na místě chráněném před větrem, sluníčko na něj svítí dopoledne. Letos ale neudělal zatím žádný přírůstek, nové jehličky neraší, naopak staré jehlice reznou a na špičkách větviček už opadává.
Myslíte, že usychá, nebo to je nějaká choroba a nebo jen má "špatný" rok a třeba příští rok se vzpamatuje?! Přijít o něj by mě moc mrzelo, je to taková naše chlouba :-).
Díky za radu a přeji krásný večer,
Lenka
 

Cedr
Cedr
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 73.218 (?), 18.5.2016 20:15

Další fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.86 (?), 18.5.2016 20:57

Nepřeschnul minulý rok nebo v zimě?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.218 (?), 18.5.2016 21:09

Vloni v těch vedrech jsem se ho snažila zalévat a díky té jílovité půdě u nás rostliny celkově trpěly méně než na lehčích půdách. Takže v létě myslím, že nepřeschl. Ale je fakt, že v zimě jsem ho nezalévala, tak nevím. Celou zimu vypadal v pohodě, reznout začal až tak v březnu, dubnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.197 (?), 19.5.2016 19:09

No, nevím, jestli poradím, ale mám s cedrem podobnou zkušenost. Je s tím rozdílem, že mě začaly oadávat druhý rok po vysazení do jílovité půdy. Jednalo se o dva stromky.

Vyřešil jsem to tak, že jsem stromky obkopal, nahradil zeminu v kruhu o průměru cca 1m, do hlobky cca 60cm s tím, že jsem vzniklý "lavor" odvodnil ze svahu dolů. To bylo před 3mi lety. V roce po tomto zásahu cedry úplně opadaly a přírůstek byl minimální. V dalších letech to již bylo lepší a nyní vypadají již OK. Zalévám velmi opatrně.

Prostě jíl + cedr = problém.

A ještě poznatek s letošní zimou (spíše jarem) a malými zakrskými cedry. Mám jich ve skalce několik. Na jaře krásně začaly rašit. Před cca 2-3 týdny přišly noční mrazíky (-3st.C). Jedna rostlina do týdne úplně opadala (moc šancí jí nedávám), druhé omrzly nové výkony, ale snad to "rozchodí", další jsou úplně bez známek poškození (hůře dopadly těsně vedle stojící smrčky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.16 (?), 6.3.2017 6:42

Dobrý den

chtěla jsem se zeptat jak nakonecv dopadl Váš cedr?

Náš 3 roky krásně rostl a letos začal reznout.

děkuji Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika