Cedr atlaský



Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?) 
8.6.2009 21:55, zobrazeno: 16265x

Zdravím, zajímalo by mě, jak velké může mít tento strom přírůstky za rok... vím, že to bude jednou dost velký strom a tak by mě zajímalo, za kolik let dosáhne svého maxima. Aspoň bajvočko. díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.67 (?), 9.6.2009 11:53

Na zahradě mám 1 cedr atlaský glauca a taky mj. jednu deodara pendula. Atlaská glauca má ročně tak 6 - 7 cm;  deodara pendula i 10cm. Jinak si asi na opravdu veliký a mohutný strom počkáte tak 80 let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 9.6.2009 12:56

Díky... tak to už tu strašit asi nebudu. Celkem jste mě uklidnil... To si s tím pak bude jednou lámat hlavu někdo jinej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.68 (?), 9.6.2009 14:25

A taky zasadit sekvoj giganteum, to by byla pomsta dědicům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 9.6.2009 21:01

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.74 (?), 9.7.2009 14:54

No nevím nevím. Asi se o ně špatně staráte. Já mám jiné zkušenosti s cedrem atlaským 'Glauca' ale nepřirůstá mi ročně 6 - 7 cm ale spíš 60 až 70 cm. Takže za pár let už předhoní ve výšce i sousedovy padesátileté ořešáky. Takže ne za 80 let ale ve slušných podmínkách tak za 20 let už to bude pořádný strom. Takhle nějak vypadal můj cedr ještě před několika lety, dnes už by se mi nevešel do záběru www.bmprofit.cz/obrazky/zahrada/cedr.JPG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.39 (?), 9.7.2009 18:29

Hm, tak takove prirustky tedy nemám. Zalezi zrejme na kraji, na lokalite. Nevím kde Vám cedry tak hezky rostou ale tady, na severu Moravy, jsem rychlejší růst neviděl. Znám tady v kraji několik cedrů (i deodara) cca 15 m vysokých, ale takhle prostě neženou. Čistě pro srovnání, můžu se zeptat, kde máte Váš cedr? Na jihu ČR?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zany - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 134.31 (?), 9.7.2009 22:50

Tím pádem já jsem ráda, že se mu teda u nás moc nedaří...dobře, že tak nežene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.74 (?), 14.7.2009 7:53

Že bych měl na zahradě nějaké extra příznivé podmínky jsem nepozoroval. Je nedaleko Benešova u Prahy cca 350 m nadmořské výšky, nic moc chráněná lokalita v bramborářské oblasti, kde je spíš sucho.

Cedry ale rostou jako divé (libanonský, atlasský i deodara), i když zdatně jim sekunduje například metasekvoje. U té odhaduji roční přírůstky taky půl až třičtvrtě metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika