Borovice Osinatá - hnědnou jehličky



host - 93.14 (?) 
15.9.2015 17:17, zobrazeno: 5654x

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jestli by to někdo nevěděl - mám za oknem borovičku osinatou, mám jí cca rok, v zimě i v létě se jí dařilo fajn, teď ale opadávají a hnědnou skoro všechny starší jehlice, je to u této borovice normální nebo je to nějaká choroba? Nebo jsem jí třeba více zalila a nesnáší to? Díky moc. Andrea


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 182.227 (?), 15.9.2015 20:37

Jestli chcete pěstovat borovici v květináči, musíte ji každoročně přesadit do většího květináče a dát dobrou zeminu a přidat nejlépe pomalu působící hnojivo. I tak ale vždy mohou být problémy a růst nemusí být ideální.Ale hlavně, borovice jsou venkovní rostliny. Takže i přes zimu musí být venku.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.10 (?), 15.9.2015 21:13

Dobrý večer. Borovice v intervalech 3 až 4 roky onovuje jehlice. Tento strom nepotřebuje zvláštní péči, protože je téměř "nesmrtelný".  Je třeba dodržet letní přiměřenou zálivku a v zimě potřebuje zimní klid bez vánočních světélek a jiných teplených zdrojů. Nesouhlasím s tvrzením, že borovice potřebuje každý rok nový a větší květináč. Borovička potřebuje propustnější substrát a občas lehce přihnojit. Velikost květináče - bonsaj misky do jisté míry určuje velikost stromu. Nevadí ji, že promrzne, ale uschne když ji i vzimním období nezalejete. Zdeněk   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 15.9.2015 21:17

Počkejte, my si nerozumíme. Paní chce mít borovičku hezky obalenou jehlicemi. Jestli jí nebudou vadit holé větve jako u bonsaje, klidně ji může přesadit jednou za pět let. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.13 (?), 16.9.2015 12:17

Díky moc za reakce,

borovička byla i v zimě za oknem, v chladu, nehodlám jí samozřejmě ověšovat na Vánoce smiley

jinek co se týče toho přesazování, nemusím ji mít obalenou moc jehlicemi, líbí se mi i tak jak je, ale nechtěla bych, aby měla nějakou nemoc a aby se jí dařilo dobře, slyšela jsem, že borovice mají někdy sypavku, ale nevím v reále jak to vypadá, za předpokladu, že to opadávání je vyměňování jehliček, je to fajn. Mám jí teprve rok, tak nevím, jak je stará, ale připadá mi tak 3 roky.  Obalená hustě nebyla ani, když jsem jí koupila, je možné, že je normální, že je má hlavně na koncích... Jde mi prostě o to, aby se cítila fajn.

Moc jí nehnojím, snad to nevadí, chemii moc ráda nemám, nevíte o nějaké alternativní přírodní látce místo hnojiva pro borovičky? Mám ještě himalájskou, kleč a korejskou jedličku smiley

Jinak se mějte hezky a dík. Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika