Borovice neroste



host - 123.5 (?) 
25.11.2013 10:32, zobrazeno: 3528x

Dobrý den, zahradník mi před 4 roky zasadil vzrostlejší borovičku černou okolo 2 metrů. Zatím má každý rok minimální přírůstky (do 5mm) a starší jehličí každý rok nemilosrdně postupně opadává, takže borovička vypadá špatně. Napadlo mě, jestli nemám odstranit alespoň ze stran okolo kořenů drátěný koš v kterém byla vysazena.Koš je jako nový, vůbec se nerozpadá a třeba brání kořenům v růstu? Jinak už si nedovedu vysvětlit, proč tak dlouho stagnuje.Každý rok si z jara říkám, že půjde pryč, ale na podzim trochu barevně ožije, tak se slituju a na jaře je to to samé.A já potřebuju, aby rostla a zaclonila výhled od souseda.Dík za radu Yvet

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 63.230 (?), 15.4.2015 18:06

Nevím, co jste s borovicí udělala, je to už hodně dlouho, kdy jste dotaz dávala. Obecně: stává se, že některé dřeviny i 2-3 roky tzv. stojí, než se probudí a rostou.  Vždy když vysazujete v pletivu nebo i pytlovině, je dobré obal rozrušit (po dvou letech, nebo teď už asi po 4, by už měl být zrezivělý), a to proto, aby se mohly kořeny snáze rozrůstat do půdy. Vždy je dobré udělat velkou díru, dospodu dát hnojivo, zeminu dávat pozor, aby tam nebyl jíl (udělala by se vana, dřeviny to až na vyjímky - jíva, modřín, nemají rády) a borovice obzvlášť, ta je ráda za sušší prostředí.  Pokud jsou větvičky po rýpnutí zelené, borovice žije, dejte jí šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika