Borovice cerna - usycha nebo prirozeny podzimni opad jehlici



Stránky: 1,  2   
mipooo - (3) - 142.92 (?) 
17.9.2013 19:47, zobrazeno: 15753x
ahoj, snad mi nekdo poradi. Pred mesicem jsem nasadil dve starsi borovice cerne (v. 170 cm) a mam trosku obavy se zloutnuti jehlici uprostred na kminku a na korenech konaru. Nevim jestli borovice nejsou necim napadeny nebo se jedna o prirozeny opad na podzim. Stromy jsou zadrenazovany a take zalivam ke korenum pres trubku. Co vy na to? Co mam jine borovice (ne cerne) tak tam jsem tak velke zloutnuti nikdy nepozoroval.
Stromek -foto 1
Stromek -foto 1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mipooo - (3) - 142.92 (?), 17.9.2013 19:48
jeste jedna fotka
stromek - foto 2
stromek - foto 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.9.2013 20:48

Myslím si, že to žloutnutí a zasychání jehlic má souvislost s nedávným přesazením stromku. Po řádném zakořenění by to mělo ustat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 18.9.2013 10:26

Taky myslím, že se nemusíte bát, zkuste na podzim pohnojit hořkou solí nebo podzimním hnojivem na jehličnany. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.236 (?), 21.9.2013 13:00
Díky za zmírnění obav, ale dnes mam pocit ze borovice napadla sypavka - viz obrázky. Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 42.236 (?), 21.9.2013 13:02

Jeste dalsi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.213 (?), 22.9.2013 7:58

Ano, vypadá to na nějakou ze sypavek (existuje jich více). Ochranu si najdete. Nevím, jestli se dá dělat něco nyní, ale co mi utkvělo v paměti, když jsem to kdysi hledal, byl údaj, že postřiky proti ní jsou účinné zhruba do 10. července, tedy v době, kdy se houba šíří na mladé jehlice a ještě není zcela "zažraná" do nich - byť v té době ještě poškození není na první pohled patrné (podobně jako třeba u kadeřavosti broskvoní anebo u rzi hrušňové apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.92 (?), 22.9.2013 10:12
Diky, vcera neprselo, tak jsem borovice postrikal fungicidem, snad by to mohlo pomoct. Nasel jsem, ze to mam opakovat za 10-14 dni a je to boj na dva roky (vyvojovy cyklus houby, ale zavisi od toho jaka presne sypavka to je. Kazdopadne uz jsem posilal email s popisem a fotkami na statni zemedelsky urad (podle zakona jsem povinen ohlasit podezreni) se zadosti o radu. Tak uvidime, co oni na to. Vcera jsem byl v zahradnictve ktere mi to prodalo, kouknout pro jistotu jestli ostatni stromky na tom nejsou obdobne, ale uz byli vsechny pryc. Tak si ani nemuzu overit jestli to zacalo u mne, nebo jsem to prinesl odjinud.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.20 (?), 1.10.2013 12:19

Takze dobra zprava, ochranni lesni sluzba hodila jehlici pod mikroskop a nic se nenaslo, takze slo o plany poplach

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TomB. - (36) - 55.96 (?), 20.9.2013 20:48

Nedávno jsem se tu ptal na to samé u mojí borovice. Ač jsem nakonec nepoužil žádné hnojivo a neudělal žádné opatření (děkuji všem za poskytnuté rady), žloutnutí se samo zastavilo a vypadá to, že borovice nijak nestrádá. Také u mne jde o čerstvě koupenou a zasazenou borovici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika