Borovice



Iva 2 - (34) - 240.17 (?)
22.7.2014 19:51

Klidně se můžete na zahradě setkat, diskutovat a radit. Každá návštěva, rada a nápad vítánysmiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Iva 2 - (34) - 240.17 (?), 22.7.2014 11:45

Bezhlavě likvidovat nemám v úmyslu, teď spíš zjišťujeme co kde roste a podle toho přizpůsobujeme plány. Já musím s bojovat pomalu o každý keřík nebo stromek, přítel by nejraději likvidoval, potom postavil co je třeba a potom kupoval a sadil. Jenomže proč utrácet znovupeníze za něco co tady roste. Jenomže je to tady dlouho neudržované, tak to podle toho vypadá. Pod tou borovicí je právě azalka, myslím aspoň že to je azalka. Ta byla zarostlá asi 10 stromky náletu, ale celkem se vzpamatovala a za ten měsíc pěkně obráží. Ta borovice naštěstí nestíní ovocnému sadu a je opravdu nádherná, i když měla být zakrslá skalkoválaugh. Pokusím se tady někoho dostat, aby mi poradil. Všechno v knížkách a na netu nenajdu. A je toho tolik, že spíš potřebuju vědět co nejdřív udělat, co "hoří" aby se to ještě dalo zachránit. Ale takové tvary jako 4 metry široký živý plot z tavolníku je i na mně moc, když ho upravím a podaří se mi vydobýt kořeny, tak mám o dost větší pozemek pro zeleninu. Nějak jsem se rozepsalasurprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.21 (?), 22.7.2014 12:58

Pane Stanislawe, nevěděla jsem, že v kořenovém systému je mezi smrky rozdíl, omlouvám se tedy za mystifikaci - mea culpa... blush       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 22.7.2014 14:44

Zdá se, že to máte borovici černou.No v dospělosti nádherný strom.Líbí se mi právě již urostlé.Tak, jak radil p.Standa, bez spodních větví.Je fakt, že záleží na Vašem vkusu.Jestli však ji lze nějak začlenit do budoucí zahrady, je to obrovská výhoda mít již tak starý strom.Všiml jsem si, že máte na zahradě starších stromů více.Dvakrát si rozmyslete, nebo raději čtyřikrát, než nějaký shodíte.Třeba se pod některým dá vykouzlit krásné posezení.Před nedávnem jedna paní radila vytvořit posezení pod zakrslou katalpou.Ale taková zakrslá katalpa, než se rozroste tak, aby se tam dalo dát posezení, to by bylo tak třicet let.Vždyť to spíš umře.Vzrostlý strom jen tak něčím nenahradíte.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 22.7.2014 17:30

To se Stando nedá nic dělat, že jsem Vás zklamal ohledně mých lesnických znalostí, ale já se na dotaz Ivi dívám z jiného pohledu. Jednak jak sám píšete, těžko radit někomu přes internet z pár fotografií různého pohledu a nízké kvality. Jinak bychom všichni radili, kdybychom se na té zahradě sešli a tam mohli diskutovat a radit. Věřím, že by někteří postupovali opačně, než to, co napsali. Proto doporučuji Ivě, než vezmou do ruky motorovou pilu, aby se na zahradu šel podívat někdo, kdo zahradnictví rozumí. Jak říkám: " Mladý les si zničíte pouze jednou".

Dívám se na dotaz všeobecně, jako bývalý profesionální těžař, který si pár takových jobovek kolem chalup pokácel a jako lesník, nikoliv jako zahradník. Mnohým vlastníkům pozemků, kde jsem kácel kolem zastavěných oblastí bylo také líto porazit každý stromeček a za několik desítek let stromeček narostl, zesílil a co dál? Začal překážet, sousedé si stěžovali na padající větve, listy,šišky a kdo ví co ještě na jejich pozemek. A spoustu dalších problémů nejen se sousedy, ale i s domem vlastním (tma v bytě, rozbité tašky od větví aj.) Toto určitě nebude případ Ivy, ale píši to všeobecně, tak mě hned nechytejte za slovo. S tou Omorikou jsem to spíše napsal jako zajímavost. Někdo to samozřejmě ví a někdo se třeba rád přiučil.

Shrnu-li to závěrem. Osobní návštěva Iviny pozemku zahradníkem a staré přísloví: "Dvakrát měř, jednou řež".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Iva 2 - (34) - 240.17 (?), 22.7.2014 19:51

Klidně se můžete na zahradě setkat, diskutovat a radit. Každá návštěva, rada a nápad vítánysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.166 (?), 9.8.2014 2:56

Prosím poraďte druh či kultivar borovice, která dorůstá výšky cca 5m a má "kulovitou korunu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.7 (?), 9.8.2014 11:03

Třeba Pinus silvestris Watereri, je to odzkoušený kultivar, ale asi může vyrůst i o něco více, záleží na podmínkách, přesně Vám to nikdo, a to myslím opravdu vážně, neřekne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.166 (?), 9.8.2014 21:19

Děkuji za tip... ještě někdo dá další?

Chápu, že přesný vzrůst nikdo nezaručí, záleží na stanovišti, živinách a tisíci dalších věcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.7 (?), 10.8.2014 9:50

Pinus walichiana nana, ale ta se bude shánět poněkud obtížněji. Je to borivice s dlouhými jemnými modrozelenými jehlicemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.7 (?), 10.8.2014 10:00

Pinus densiflora 'Umbraculifera', ta má ale korunu poněkud méně hustou. Často se také nabízí kultivar pinus densiflora "Henry Bud", ten však v drsnějších zimách, alespoň tady na severu CZ, ztrácí jehličí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika