Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování



Stránky: 1,  2,  3,  4   
jaroslav.mb - (8) - 106.244 (?) 
23.1.2009 21:56, zobrazeno: 64438x

Dobrý večer,

po roce bych Vás chtěl požádat o radu. Šistice na mém stromku pěkně zhnědly a postupně vyzrávají ale ještě do úplného vyzrání chybí ccá 10 měsíců a bohužel jsem minulý týden našel jednu odpadlou pod stromkem. Na omak je pěkně tvrdá a ještě uzavřená. Namáte někdo nějaký nápad zda je možno ji jěště zachránit? Pro lepší osvěžení paměti se pokusím vložit pár fotek.

Děkuji za nápady a rady.   Jarda

blahočet
blahočet
Blahočet čilský
Blahočet čilský
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Blahočet
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 26.1.2009 17:10

Myslím, že na obrázcích jsou samčí šištice, takže z těch nic nebude.

Asi nezbývá, než čekat, jak se to vše vyvine.

(To jsem rád, že jste se zase ozval. Vždyť to tu bez araukárie bylo takový unylý :-). Taky mě láká její vysazení.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.75 (?), 28.1.2009 9:53

Pane Jardo, ten blahočet je nádherný. Upřímně Vám závidím. Sadil jste ho jako malou rostlinu? Pokud ano, chránil jste ho v zimě nějak proti mrazu a sněhu (do určitého věku)? Ze současných fotek je vidět, že již zimu přečkává nechráněn bez újmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jaroslav.mb - (8) - 71.75 (?), 28.1.2009 21:51

Dobrý večer,

byl vysoký cca 30 cm, od začátku je pěstovaný na tomto stanovišti a dokud to šlo tak jsem ho na zimu obaloval viz moje příspěvky v původním vláknu ze dne 23.12.2007, 16.01.2008 a 21.01.2008.    jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.212 (?), 31.1.2009 21:13

Dobrý den, bydlím kousek od MB, a rád bych ten stromek viděl na vlastní oči, kde přesně roste? Honza. HH24@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 229.214 (?), 9.6.2009 7:33
Dobrý den, viděla jsem nádherné obrázky Vaší araukárie a chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám takovou nadheru také, mám ji v palisádovém květináči o průměru cca 130 cm umístěném na rohu terasy. Výška stromu je 2m.Větve má už od země, má tvar jako kužel, ale nemá stonek. Potřebovala bych trochu korigovat šíři, aby nepřesahovala květináč. Na konci větví vždy vyrazí trojice, tak jestli bych ji nemohla třeba vyštípnout. Strašně nerada bych o ni přišla, nebo ji nějak zohyzdila. Pokud bych směla poprosit o radu, byla bych moc vděčná. kaderabkova@penny.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.133 (?), 22.6.2009 18:25

Dobrý den,

Prosím mám dva dotazy: co mám dělat, abych dosáhl tak krásného vzpřímeného vrůstu.Nyní mám výšku cca 50cm a už není pravidelný.Má celkem 3 patra, ale u dvou spodních pater z jedné stany chybí větvička.

Jak je ten Váš starý a jak moc jste ho zaléval, případně přihnojoval a čím?

Děkuji za odpověd.Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.99 (?), 29.1.2009 14:24

Na obrazku je skutocne samicia siska Araucarie.ale vzhladom na to, ze mate len jednu rastlinu a Araucarie su dvojdome, budete mat sisky len na ozdobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 2.2.2009 12:43

Pátral jsem, pátral. Našel jsem, že araukárie jsou dvoudomé nebo jednodomé. Přímo napsáno: A.araucana = dvoudomá - jsem v žádné dostupné knížce nenašel.

Že jsou květy dvoudomé - tedy zvlášť samčí a zvlášť samičí šištice, to ano; ale myslím, že snad na jednom stromě budou obě pohlaví (jako u naprosté většiny jehličnanů).

Tak zatím bych neházel flintu do žita. Třeba se i samičí květy objeví. A pokud se nepletu, dříve jste poslal obrázky, které by spíš odpovídaly samičím květům.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.168 (?), 5.8.2009 13:19

take bych potreboval radu. Mam blahocet cilsky, ktery za 10 let vyrostl z cca 75 cm do solidnich 4 metru. Bohuzel, dolni vetve zacinaji ve stale rychlejsim tempu hnednout a schnout. Ptal jsem se nejosvicenejsich odborniku, ale jejich jedina odpoved byla "no jo, von to nekdy dela..." Ale na radu, jestli neco delam spatne nebo co bych proti tomu mel delat,  jsem cekal marne. Vite nekdo neco...?

Predem diky, Karel Vesely

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika