Zasadit Šampion nebo Coxovu renetu?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
25.10.2016 22:56

Takže Aneta nešmakuje, pane Kamile, nešmakes? Jestli jsem to dobře pochopil, tak už nemáte ani Rajku, a asi pravděpodobně ze stejných důvodů jako Anetu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.10.2016 16:33

ANETU jste už odepsali?

Asi tak. Samotná velikost nestačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 207.2 (?), 25.10.2016 19:45

Anetu jsem letos kompletně přerouboval. Z celého sadu nejvíce trpěla hořkou skvrnitostí, chutnala sotva průměrně. Na druhou stránku přiznávám, že proti "sestře" Rajce více plodila a jablka byla skoro dvojnásobně velká. Vracet se k ní určitě nebudu, to bych raději vzal na milost Rosanu, Selenu nebo Melodii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.10.2016 22:56

Takže Aneta nešmakuje, pane Kamile, nešmakes? Jestli jsem to dobře pochopil, tak už nemáte ani Rajku, a asi pravděpodobně ze stejných důvodů jako Anetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 207.2 (?), 26.10.2016 0:36

Ne, Rajku mám a rušit jí nehodlám, protože je chuťově velmi dobrá. V mých podmínkách je to ale vyloženě podzimní odrůda. Za tři týdny po sklizni zmastní slupku a je potřeba jí rychle sníst nebo rozdat. Aneta nešmakovala mně ani širšímu rodinnému kruhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.10.2016 9:13

Mně ten neúspěch Anety taky mrzí. Jablka jsou velká, pěkně vybarvená, plodnost vysoká, obrůstá výborně. Navíc nemá tendenci zmenšovat plody na vyšších kmenných tvarech, a to je skvělá vlastnost.. Prostě ideální odrůda, řekl jsem si. Jenže ta chuť je opravdu nic moc, skladovatelnost o dost kratší než jsem si myslel, plodů znehodnocených pihovitostí víc než je zdrávo. Je mi to líto, Aneto, musíme se rozejít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.10.2016 12:31

To jsou velké přednosti. Opět platí, že člověk nemůže mít všechno. Zde se obětovala chuť na úkor jiných vlastností. Před dvěma lety mě ta Aneta hodně připomínala Šampion, v minulém roce byla "o ničem". Skladovatelnost tak do ledna. Co se týče Rajky, tak mě rouby krásně rostou v Sudetech, ale nevím, čeho tam lze u této odrůdy dosáhnout. (600m.n.m). Moc kvalitní odrůda to asi nebude, když ji nepěstuje ani Vlastimil Polehla. To myslím vážně, protože on pěstuje výběr toho nejlepšího. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.10.2016 18:34

Ze všech těch Anet, Rajek, Selen, Svatav, Domin, Rosan, Resist, Produkt si vybral ROZELU, čemuž rozumím. Člověk si musí umět vybrat to nejlepší. Možná, že to je čistě náhoda, ale dneska jsem chutnal drobný plod odrůdy Beni Shogun. Pochoutka. Bude to asi nějaký vyšší "level".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 137.2 (?), 26.10.2016 19:14

Já bych se té Rajky ve vyšší poloze nebál. Prodlouží její skladovatelnost, chuťově je povedená a sklizeň o dva až tři týdny později ničemu nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 8.14 (?), 25.10.2016 11:17
Dotaz není úplně logický. Má se to tak, po chvalozpěvech na chuť Coxovky jsem si ji chtěl pořídit na jediné volné místo v sadě. Ale po ochutnání Šampionu jsem na vážkách, zda nevysadit jeho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.10.2016 11:53

Jako náhradu za Coxovu renetu bych zvolil Kidd´s Orange nebo Bláhovo oranžové. Šampion je chuťově něco zcela jiného. Chuť Coxovy renety je zcela originální a specifická, ovšem není vždy jistá. Kidd´s Orange i Bláhovo oranžové se blíží a jsou ve své výrazné chuti jistější. Bláhovo je výraznější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika