Zasadit Šampion nebo Coxovu renetu?



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?)
24.10.2016 22:30
Riešil som rovnakú dilemu, skončilo sa to tak že mám obe... A k nim ešte aj Desert. :-) Inak Šampion sa na Slovensku nikam "nepodel", stále je dosť pestovaný, o čom svedčí aj to že v súťaži o Jablko roka je samostatnou skupinou (niektoré odrody sú zlúčené do jednej). IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.10.2016 9:28

Ještě lepší byly nakonec ty plody kupované jako Paula Red, viz.vlákno Paula Red. Po rozležení velice líbivá, moderní chuť pro všechny. Žádný tuctový sláďák, ale plná harmonická sladce navinulá chuť. Škoda, že nevím, co je to zač. Na váze byly pod tlačítkem "červená jablka", i když ostatní odrůdy měly na tlačítku své názvy. Co se týče Coxovy renety, tak má zřejmě nějaké svoje skryté požadavky, které mi nejsou známy. Letos totiž opět bez typické příchuti. Pan inženýr Fidla a jiní píší, že mají chuť standartní každý rok, ale já, pan Mikeš a Miloš to potvrdit nemůžeme. Desertu bych se chtěl taky někdy dočkat. Zajímalo by mě jakou kvalitu si podrží ve vyšších polohách. Tam je totiž větší šance, že ho nerozklobou špačci - což začíná být velmi významný škodlivý činitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.121 (?), 25.10.2016 9:37

S tou Coxovou je to zvláštní. Já už ji nemám, ale kamarád v sousední vsi mi přeloni pár kousků věnoval a když jsem do nich kousl, byl jsem odhodlán ji vysadit znovu. Pohádka.  Loni jsem si opět pár jablek vyptal. Chutnal jsem postupně, nejdřív kyselejší, pak zrnité s náznakem přezrání. Tu úžasnou aromatickou říznost toho roku vůbec neměly!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.156 (?), 25.10.2016 10:00

Řekl jste to pěkně- moučnatý.. Šampion je dle mého vhodná odrůda jen do vyších poloh a to ještě jen na určitá místa- otevřené, výslunné polohy. Z tama snad i chvíli vydrží, jinak je to jablko, které musíte pakticky hned zkonzumovat. Do vyších poloh samozřejmě štěpené jen na semeáči a ještě v korunce. Poctivě odstranvat veškeré větve s projevy rakoviny. Pak si dokážu představit úspěšné pěstování.. Pro současné ovocnaření, kdy je řez absolutně nezvládnutý, je Šampion pravou pohromou a odrůdou z nejméne vhodných! Omlouvám se za tento emociální výkřik, ale cítím povinost uvést problematiku Šampionu na pravou míru...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.64 (?), 24.10.2016 22:30
Riešil som rovnakú dilemu, skončilo sa to tak že mám obe... A k nim ešte aj Desert. :-) Inak Šampion sa na Slovensku nikam "nepodel", stále je dosť pestovaný, o čom svedčí aj to že v súťaži o Jablko roka je samostatnou skupinou (niektoré odrody sú zlúčené do jednej). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 25.10.2016 7:05
Ještě doplním, sad je na Slovácku poblíž Kyjova, strom chci zapěstovat jako vřeteno, ale ne na M26, spíš MM106 kvůli suché lokalitě. Pane Petře, co myslíte tím "Coxova může zklamat"? S tou říznou chutí jsem to možná přehnal, není tak řízná jako u Topazu, ale spíše bych řekl harmonicky vyvážené cukry a kyseliny. Coxovu jsem nikdy neochutnal, zmíněný Desert taky ne. Případně které další "renetovité" jabloně by jste mi doporučili?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 25.10.2016 13:48
Pane Votrubec.Zasaďte si jabloň která Vás oslovila chuťově.Říz má ta odrůda která chutná Vám.Ne cizí přání jak by Vám měla chutnat.Šťastnou volbu. - Mičurin II (470 m)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 26.10.2016 19:46

Rajku jsem chvíli pěstoval.Zapěstovával jsem ji jako palmetu.Po čtyřech letech chytla rakovinu zrovna na terminálu.Nebylo jak pokračovat.Zanevřel jsem na ni a vykopal.Možná to byla náhoda ale chuťově u mě patří mezi špičkové odrůdy, A možná jednou dám opáčko. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika