Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
20.12.2016 18:52

Pro degustaci a hodnocení "jablko roku"se jablka připravují na stromě hned jak odkvetou

Myslím, že se mýlíte. Soutěž o jablko roku už nějakou dobu nesleduju, ale byly doby, kdy jsem tam pravidelně posílal vzorky, samozřejmě ty lepší z běžné sklizně. Nikdy jsem nevyhrál, ale viděl jsem tam spoustu vystavených vzorků ještě průměrnějšího vzhledu. Možná to někteří dělají, o většině však pochybuju.
   Co se týče degustací, ty stovky ochutnávačů byste nenakrmil pár ponechanými kousky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.12.2016 15:29

To se na mě nezlobte, ale Rubín a Bohemia je už trochu obehraná písnička. Jako by nic jiného neexistovalo. Připomíná mě to telefonát, kdy jsem sháněl Sirius. Pán mi řekl nemáme, ale nejlepší je Rubín a Bohemia a ty máme. Nikomu to nechci vyvracet, ale je to pořád dokola. Když už, tak bych se pozastavil nad umístěním Orionu a právě Siriusu. Velkopěstitelé by se taky mohli už konečně probudit a rozšířit svoji nabídku právě o tyto dvě odrůdy, když jsou stále na předních místech všelijakých ochutnávek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.12.2016 15:57

Jasně, obehraná písnička to je. Ale jak přesvědčit těch 155 ochutnávajících, aby jim nedávali tolik bodů? Nota bene když při ochutnávání odrůdu neznají!
    Taky jsem si říkal, že ty chronicky známé odrůdy by se už degustovat nemusely, ty všichni znají. Ale pro porovnání těch nových s těmi staršími je to, myslím, užitečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 20.12.2016 18:13

Souhlasím s panem doktorem Vysloužilem, standard by při degustacích měl být. A na co jiného srovnávat než na Rubín nebo Bohemii, pokud je nové odrůdy mají překonat. Nic proti Siriusu, sám ho považuji za jedno z nejlepších jablek.
Osobně mě na degustaci příjemně překvapilo umístění nových sloupovitých odrůd Lambada (UEB 4181/1), Swing(UEB 4184/1) a Rumba (UEB 4305/4), které se dostaly do společnosti Dark Rubínu, Rozely nebo Rubinoly a překonaly dosud nejlepší "sloupovky" Goldlane a Moonlight.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.186 (?), 20.12.2016 18:41

Pro degustaci a hodnocení "jablko roku"se jablka připravují na stromě hned jak odkvetou.Na stromku se nechá jen pár kousků které jsou k tomu účelu určené, to jen aby si někdo nemyslel, že zahrádkář utrhne pár nejlepších jablíček ze stromu a pošle je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.12.2016 18:52

Pro degustaci a hodnocení "jablko roku"se jablka připravují na stromě hned jak odkvetou

Myslím, že se mýlíte. Soutěž o jablko roku už nějakou dobu nesleduju, ale byly doby, kdy jsem tam pravidelně posílal vzorky, samozřejmě ty lepší z běžné sklizně. Nikdy jsem nevyhrál, ale viděl jsem tam spoustu vystavených vzorků ještě průměrnějšího vzhledu. Možná to někteří dělají, o většině však pochybuju.
   Co se týče degustací, ty stovky ochutnávačů byste nenakrmil pár ponechanými kousky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.186 (?), 20.12.2016 19:27

Pane Vysloužil, věděl jsem, že se chytnete:-))

Kolik kilo se tedy posílá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.186 (?), 20.12.2016 21:08

Jednou jste napsal"Degustované plody jsou vypěstované v optimálních podmínkách profesionály - co se týče výživy, ochrany, řezu, doby sklizně i způsobu uskladnění. "

Já si osobně myslím, že tohle kousání do jablek na všelijakých degustacích je jen pro zahrádkáře, kteří se každý rok vrhnou na hodnocené druhy a školkaři si rvou vlasy...

Trh se řídí podle marketů, nikoli podle degustérů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.12.2016 21:48

Mě by mnohem víc zajímalo, jak dopadly všechny ty odrůdy u pana Vysloužila na zahradě. Třeba Rucla, Andera, Orion, Sirius, Tango, Fuji, Jazz, Banánové zimní, Breuhahnovo (Brojhán), Čistecké lahůdkové, Bláhovo oranžové, Cortland, Jarka a mnoho dalších. Protože Bohemii a Rubín už opravdu poznáme (slovensky). Ale i u jiných, nejen u něj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 26.12.2016 11:15

"Die Ergebnisse der organoleptischen Bewertung von Äpfeln in Lysics" je jedna věc a druhá jsou Vaše vlastní zkušenosti. Dozvím se odpověď jak Vám kupříkladu letos dopadla ta RUCLA? Panu Vysloužilovi, Mittwochovi a jiným? Když tedy tak dobře dopadla "in Lysics"? Jinak zdravím Standu von Königgrätzsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.247 (?), 26.12.2016 14:21
Roub Rucly stale ovoce neprinesl. Na propadu pludku se podepsaly podezrane koreny A2ky. To J-TE-Ecka neprezila vubec. V Lysicich mi z holovouskych vyhrala prave Rucla, u ktere jsem si poznacil i prijemne 'pomerancove' aroma. Spatna nebyla i Lady Silvia. Ze strizovickych, ktere chutove i konzistencne jasne dominovaly, nadchly Novoslechteni Rubelit, Rumba (sloupc.), Lambada (sl.), nvsl. 481 a 4184/1. Ze stalic vyhral Admiral, vyborny byl i Orion, Solaris, Sirius. Petre, do noveho roku Ti preji konecne poradne plody Rucly. A nebo si porid Coxku a nehledej ji jinde.:D Mittw.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika