Vaše Nej 2014



Stránky: 1,  2   
host - 157.239 (?) 
5.1.2015 17:01, zobrazeno: 7908x

Co Vás potěšilo, nebo naopak zděsilo? Moje Nej-po letech trápení, přecházení krutých bolestí karpálního tunelu-důsledek desítek roků střihu a řezu-jsem se odhodlal-dokopal pod kudlu. Díky p. dokt. Škrabalovi a jeho družině jsem mohl už za 10dní zase parádit! A to horší? Moc jsem nestíhal v létě zalívat-voda 100m, kýblovačka a spousta žíznivé zeleniny... uf. Pak najednou zapršelo, rajčátka popukala a fofrem chytla plíseň.laugh Skalík Petr, Chropyně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 5.1.2015 18:01

Parádit na zahradě za 10 dní po operaci karpálu a bez následků. Tak to jste měl docela velkou kliku!
To já jsem si po operaci karpálu na pravé ruce (loni začátkem dubna), troufl vzít, i přes varování lékaře, nůžky do ruky po třech týdnech a zahradní sekačku a kolečko na trávu po asi 5 týdnech. Výsledkem jsou časté křeče a el. šoky v prstech a předloktí. Stěžovat si teď nemůžu, vícero lidmi mi bylo řečeno: " Kdo chce kam, pomozme mu tam".

Jinak mě loni znechutilo pěstování ovoce lokální řádění krup na zahradě koncem července. Na štíhlých vřetenech neměly plody příliš šancí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.1.2015 18:48

Nevřte tomu. Práce je nejlepší rehabilitace, říkal kamarád ortoped.  Mně operoval karpál ve čtvrtek a v sobotu jsem pletl proutěný koš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 6.1.2015 11:22

No, plést košík snad. Ale nasekat 8 koleček s dvěma namačkanými koši travního špenátu a odvézt do kontejneru je trochu jiná zábava.  I když mi s tím později pomohla dcera, po návratu z práce.
Operaci levého karpálu mi dělali asi před 7 lety v lednu a bylo to v naprosté pohodě. Dokonce tak, že na nějakou dobu přestala bolet i neoperovaná pravá ruka. Bylo to tím, že v té době žádná těžší práce kolem domu nebyla. Jenom sníh a tenkrát ho vyhrnoval vnuk, to byl ještě doma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2015 12:00

Nu,  nechci se přít, co je pro zápěstí větší námaha. Jen jsem chtěl říci, že přetrvávající křeče a brnění v prstech po operaci karpálního tunelu bývá dost často a to i u lidí (možná dokonce častěji), kteří si nechali týdny ruku na dlaze bez jakékoli zátěže. Tedy je dost nepravděpodobné, že Vaše potíže způsobila skutečnost, že jste 5 týdnů po operaci uchopil sekačku a kolečka s trávou. Na potížích spojovaných s karpálním tunelem (bolesti, mrtvění prstů) se totiž často podílejí i jiné struktury - např.  krční páteř, opakované epikondylitidy, poruchy prokrvení a samozřejmě i periferních nervů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 6.1.2015 18:55

Ona to nebyla jenom ta sekačka.
O možných dalších vlivech na bolesti rukou mi dodnes nikdo neřekl. To mě docela překvapuje. Ortoped, který mi to dělal, je můj velmi dobrý známý. Po operaci říkal, že ty nervy jsou zeslabené a je třeba, aby zesílily.Léčím se u něhou dlouhodobě i s kloubama. Je to taková dlouholetá údržba.
No nic, ale s tím množstvím možných dalších vlivů na bolesti rukou jste mě docela překvapil. Nejvíc, snad, s tou krční páteří.
Vida, jak daleko jsme odbočili od tématu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.1.2015 19:02

A ty degenerativní změny na krční páteři, jak mi pravil kolega neurolog, je v diferenciální diagnóze příčina snad nejčastější. Operovat karpální tunel bez elektromyografie, která potvrdí zpomalení vedení vzruchu nervem právě v místě karpálního vazu, je podle něj trochu střelba naslepo. Není to má parketa, takže je-li to tak, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.249 (?), 6.1.2015 19:20

Tedy chlapi, to se vám ta debata o vašem zahradnickém "nej" nějak zvrhla! :-D 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 6.1.2015 19:39

No ano. Tak, aby se to zvrhávání neprohlubovalo, už jenom dodám, že na předoperačním vyšetření a měření u neurochirurga jsem byl.
Teď mě však trápí, že na dnešek bylo u nás -8° a celý den sluníčko a po poledni bylo+1. Ráno očekávám nejméně -10°. Jestli to poznamená některé kmínky stromků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.1.2015 21:55

Věřím že nepoznamená, Snad je na předčasné proudění mízy přeci jen dost brzo. I když, kdo ví, při takové zimě je všechno množné.
P.s. U neurochirurga asi ne, spíš u neurologa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika