Váš názor - minianketa



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
29.5.2016 10:33

Proti gustu.., ale mít kapacity na to vše ošetřit, toť oč tu běží. Přiznám se, že vidina nějakého byť menšího řezu či sklizně na stopadesáti stromech mi připadne docela drsná. Nejde o to to udělat, ale provést ve vhodných agrotechnických termínech. Asi to pisatel zvládá, sombréro dolů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 29.5.2016 10:33

Proti gustu.., ale mít kapacity na to vše ošetřit, toť oč tu běží. Přiznám se, že vidina nějakého byť menšího řezu či sklizně na stopadesáti stromech mi připadne docela drsná. Nejde o to to udělat, ale provést ve vhodných agrotechnických termínech. Asi to pisatel zvládá, sombréro dolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JKo - (26) - 236.124 (?), 29.5.2016 11:31
Ja mam cca 100 stromu a zvladat se to da, ale je to dano i tim, ze neprovadim chemickou ochranu (krome kaderavosti broskvoni a monilii na visnich) a stromy rostou v zatravnenem sadu. Nejnarocnejsi je pro me tedy zimni strih, a potom letni, ten ale kombinuji s probirkou. A ano, souhlasim s prispevkem vyse - je to diagnoza.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.5.2016 13:02

Kolem 150 stromů bych asi taky napočítal, ale je to dohromady všechny druhy. Co se jabloní týče, jsem nucen mít na stromku naroubováno víc odrůd. Nepočítal jsem je,  ale číslo 150 rozhodně není přehnané. 
    Agrotechnické lhůty je třeba dodržovat při sklizni a u chemické ochrany, kterou ovšem u jabloní vypouštím. Co se řezu a roubování týče, tam to tak přísné není. Letos jsem řezal a kopulací rouboval už od ledna, a to včetně peckovin. Není to ideální termín, ale stromy mi to - zdá se - odpustily. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.128 (?), 31.5.2016 10:34

Mám taky slabost pro podobné postižené sám jsem došel k ještě větším číslům. Proto potvrzují, že vybrat odrůdu je ne li nemožné, ale člověk se vzpecuje označit jednu a zavrhnout mnoho srovnatelně dobrých. Mám u jabloní asi 300 stromku a odrůd ještě o něco víc. Jen třeba letních je asi30. Hrušně jsem vykácel, dostaly tu nemoc, co se přenáší z čínských jalovců. Zjistil jsem to pozdě a už se nedalo nic zachránit. Měl jsem asi 80 stromů různých. Broskve taky nepěstují už, nedaří se u mne. Z meruněk bych vy biral asi z 20, také slivoní, všechny mají něco do sebe. Třešní mám 10, na každé 2 až 3 odrudy. Když mi něco nevyhovuje, tak to zrušíme nebo preroubuju. Podobné jsem na tom s drobným ovocem, Zkouším desítky odrůd, každá něčím zajimava. Zvládat se to všechno dá, nejhorší je to se sklizní, ale to se dají vždy  sehnat dobrovolníci na samosklizen. Chemii nepoužívám, odpadá jeden problém. Trošku jsou problémy se sekáním trávy. Zahrada je mizernych 33 aru a větší část je ještě rekreačně  okrasná. Zdravím všechny se stejnou diagnózou. Ivan V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.6.2016 10:44

Jaké jsou závěry z této ankety? Ve starší anketě o tři nejlepší, nebo nejchutnější staré odrůdy jabloní zvítětzil Jonathan, což bylo zajímavé zjištění. Z této ankety stojí za povšimnutí například to, že se zde vícekrát objevovala broskvoň Flamingo, kterou ale kvůli horší kvalitě zlikvidoval třeba Jirka z Frýdku a Místku. Zajímalo by mě proč se zde objevila jako nejlepší meruňka Rakovského. Jaké má přednosti třeba oproti VP? Ne všechny staré odrůdy jabloní musí být kvalitní. Proč například Smiřické vzácné? Pošlete plody na moje náklady k posouzení. Příjemné zjištění bylo  "bodování" hrušně Bohemica, ale i polské broskvoně Inka. Asi ne všechno polské musí být špatné. Jabloně Jazz, Kanzi a Fuji také asi nebudou nejhorší. Nejchutnější byla také posouzena bělomasá Luna. Už se těším. Hlavně v porovnání s Péche de Juin (Amsden). Nad vyhlášením Procházkovy ringloty (Althanova) krčím rameny, hlavně po minuloročním hnědnutím dužniny před dozráním. Na víc si teď nevzpomínám. Co zaujalo nejvíc Vás? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 1.6.2016 22:54

Nevím, jaký měla tahle anketa smysl. Autor se nesnažil o žádné vyhodnocení, komentáře, prostě jako kdyby se vypařil. Pouze se vyjmenovalo množství odrůd a toť vše. Est ist wenig, jak konstatoval prodavač při prodeji pc ve filmu Slunce seno erotika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.149 (?), 2.6.2016 13:25

"Každá liška chválí svůj ocas"...
Ale jako info co kdo pěstuje dobrý:-))))
*
Smiřické vzácné jsem uvedl proto, že se mi k lisování nejvíc z následujících odrůd osvědčilo.
(Psal jsem, že mou prioritou byla výroba nápojů).

Ontario, Bláhovo oranžové, Bohemia, Rubín, Jadernička, Carola, Mc Intosch, Oldengurg, Boskopské červené + zelené, Strýmka, Prima, Vanda, Matčino, Albrechtovo.
(Ještě se mi na mošt velmi osvědčila Carola. Bohužel ta ale u mně trpí snad všemi možnými nemocemi).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 2.6.2016 13:34

Pán Rafael, nerobíte náhodou aj cíder?    S kamarátom nad domácou výrobou uvažujeme už dlhšie, len sa zatiaľ akosi nevieme rozhýbať.  P.S.: Zásoby jablkovice sú veľké a potom aj tá cirhóza nie je sranda... Cíder je predsa len "mäkšia droga". wink   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela Bentschova - (22) - 149.180 (?), 2.6.2016 14:13

Slovenský Kras:

1)jabloň -Rubinola Admiral

2)hrušeň - Konferencia, Saphira

3)broskvoň - Cresthaven

4)meruňky-  Kioto

5)slivoň - Hanita

6)višeň - Favorit

Pekný deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.6.2016 14:08

Osobně se mi anketa o tři nejchutnější staré odrůdy jablek líbila. Jednak se člověk dozvěděl, co komu chutná, a jednak proč znovu neoprášit Jonathan nebo třeba Idared. Carola by mě docela zajímala, neměl by jste roub + roub pravého Mac Intoshe?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika