Váš názor - minianketa



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
26.5.2016 11:57

T anketa není až tak nesmyslná. Kdyby si teď dal někdo práci a spočítal, která odrůda dostala kolik hlasů, pak by výsledek jistou vypovídací hodnotu měl. Zejména pro neznalé lidi, co se rozhodují vysadit si jen 2-3 stromky.
   Otázkou je, jak ošetřit příspěvky s několika odrůdami téhož druhu a s oholenými broskvičkami...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 25.5.2016 22:13

Čte se to zajímavě, ale není to trochu jako anketa o nejlepší auto? Znamená to nejrychlejší, nejpohodlnější, nejhezčí, nejbezpečnější, nej do terénu..? A kolik jich průměrný člověk vyzkoušelsmiley?Takže majorita v ČR odpoví "ta moje škodovka"cheeky!

Z hrušek mám rád v září Williamsku, ale v říjnu Konference, v listopadu Dicolor... nakonec Bohemicu

Z jablek v podhůří asi Rubín, na ostravsku vítězí Jonagold, ale když jsem ho přejezen, sáhnu na Topaz, Admirál..., v srpnu Krasava, v Itálii ze stromu vítězil žlutě zralý Golden s červeným líčkem, jaký jsem zde v obchodě neviděl, při chuti na sladké třeba Elstar...

Třešně bělice, chrupky, meruňky ty 2 co mám a při brigádnické sklizni na JM ta nejvyzrálejší na sluníčku...

Švestky skoro všechny, broskve moc nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 26.5.2016 8:35

Jablíčko čistecké lahůdkové, rtíky jahůdkové, čerešně Hegerové, broskvičky neholenéwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.5.2016 11:57

T anketa není až tak nesmyslná. Kdyby si teď dal někdo práci a spočítal, která odrůda dostala kolik hlasů, pak by výsledek jistou vypovídací hodnotu měl. Zejména pro neznalé lidi, co se rozhodují vysadit si jen 2-3 stromky.
   Otázkou je, jak ošetřit příspěvky s několika odrůdami téhož druhu a s oholenými broskvičkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 26.5.2016 12:49

Pozor! - neoholenými broskvičkami (čo ma prekvapilo, že pán S.P.,Ch. nepreferuje nektarinky...cheeky). Len či mu tie príspevky číta aj manželka?!  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.227 (?), 26.5.2016 17:41

Ta anketa není až tak nesmyslná.
Ale je zaplevelená, třeba mým příspěvkem. Před cca 30 léty kdy jsem obnovoval sad byl výběr slivoní malý. Tak jsem hlasoval pro Lepotici, protože se mi z tehdejších odrůd osvědčila nejvíc. A dnes všude před jejím pěstováním pro destiláterské účely varuji. Zkrátka jsem kdysi vysadil sad a pak už jsem neměl místo nic nového vysazovat.
Nové odrůdy, zas obměna sadu, teď už jen postupná, mi ještě neplodí...
*
Nebo ty Morely. Ty mi vyhynuly jako první a dnes bych do větší výsadby višní, jakýchkoliv, nešel - nedaří se jim v dnešní době:-((((
Atd...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.5.2016 18:34

Uvedu svůj názor pro chladnější a teplejší oblast:

Spartan, Bohemia / Idared, Granny Smith

Wiliamsova / Lucasova

Bergeron / Velkopavlovická, Goldrich

Catrin, Redhaven / Suncrest, Flamingo

Gabrovská / Hanita

třešeň Kordia / Sweet early

mandloň Robijn / Ferragnes

rybíz Detvan

angrešt Pax

moruše Trnavská

réva Prim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 26.5.2016 20:24

Ze zvědavosti jsem pročetl všechny minianketní příspěvky. V jabloních žádné velké překvapení není, nejlépe si stojí rezistentní odrůdy Admirál, Topaz a Sírius, ze staré prověřené klasiky získalo dva hlasy Matčino.

V ostatních ovocných druzích překvapivě převládají klasické dlouho pěstované kultivary. Meruňkám vévodí Velkopavlovická, mezi broskvoněmi jsou nejoblíbenější FM3, RH a Flamingo, mezi slivoněmi bodují Oullinská, ZR a Althanova. Hrušně a červené peckoviny jednoznačné favority nemají.

Lord Lambourne, Libovická máslovka, Favorita Morettini 3, Rakovského, Tipala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.107 (?), 27.5.2016 5:55

Fuji Kiku

Abate Fetel

Fenix

Maďarka

Burlat

                         Mino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.5.2016 7:31

Pre: Mino

Mohli by Ste sa prosím podeliť o svoje skúsenosti s hruškou Abate Fetel? Dlho som ju zháňal, podarilo sa mi ju zasadiť až na jeseň 2015, takže na plody si ešte počkám. Kedy u Vás dozrieva, aká je chuťovo (napr. v porovnaní s Boscovou), na akom podpníku ju máte, ako je to s chorobami, ako dlho vydrží skladovanie?  Ďakujem.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.5.2016 7:09

Hlboko sa vám ospravedlňujem v mene všetkých troškárov.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika