Upal Jablek



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?) 
9.1.2015 8:16, zobrazeno: 3707x

Narast teploty v poslednych rokoch ma za nasledok, že niektore druhy ovocia trpia slnečnym upalom.Velmi nachylne odrody su Fuji, Braeburn,Cripps Pink v zahraniči použivaju proti upalu ochranne siete.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 252.217 (?), 9.1.2015 10:25

Úpal na plodech se neobjevuje jen v poslední době. V dřívějších letech úpalem nejvíce u mě trpěl Mc Intosh a taky Jonathan. Nyní nevím, poněvadž tyto dvě odrůdy již nepěstuji. V současnosti trpí nejvíce úpalem Luna, méně Orion a Admirál. Pochopitelně se úpal objeví i na některých ostatních odrůdách, ale ve velmi malé míře. Zajímavé je, že u odrůd, které uvádíte, a pěstuji je již deset let, jsem úpal ještě nezaznamenal, nebo jsem si ho nevšiml. Nejvíce úpalu jsem měl předloni. Loni prakticky nebyl žádný, ani u Luny. Vypozoroval jsem, že když se úpal projeví v červenci, tak opálené místo zkorkovatí a plod vydrží až do sklizně. Pokud se však úpal objeví v druhé polovině srpna, tak většinou plody začnou hnít. Úpal omezuji tím, že na náchylné odrůdy rozvěšuji větvičky jehličnanů, ze sluneční strany a taky prováděním závlahy půdy pod stromky v nočních hodinách, lépe řečeno v druhé polovině noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.89 (?), 9.1.2015 13:03

Ani u mna Fuji, ci Braeburn upalom netrpia (Trnava). Co si spominam, tak Discovery ano, trochu aj Sampion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 9.1.2015 13:14

Odkial presne si ja som zBinoviec pri Trnave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika