tzv. sloupové ovocné stromky - např. jabloně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) 
16.8.2007 13:20, zobrazeno: 283591x
Dozvěděla jsem se, že fa Starkl prodávala výše uvedené ovocné stromky. Dost mě to překvapilo.  Je to asi tak, jakoby ze sloupu asi tak 2metrové výšky a asi i většího průměru rostly krátké plodné větvičky po celé výšce sloupu. Vůbec se mi tomu nechce věřit a neříkám, že bych to chtěla mít. Jenom mě zajímá, má-li někdo s tímto zkušenost. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 1.3 (?), 17.8.2007 6:55

Mrkněte na: http://www.vsuo.cz/vyzkum/sle/solax.html

nebo ve starších příspěvcích v této diskuzi jsou názory na pěstování štíhlých vřeten.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Yantschi - (32), 17.8.2007 8:44
Nie, nie je to solax. System solax sa nepredava, ako hotovy "vyrobok", ale je to tvar, ktory sa zapestavava z bezneho vysadboveho materialu. Je podobny tvaru stihle vreteno s tym rozdielom, ze stromy maju celkovu vysku az do 3,5m, prve polokostrove konare zacinaju vo vyske cca 1,1m. Vy ste zrejme mali na mysli tvary tzv ballerina. Priamo zo strednika vyrasta kratky rodivy obrast. Musia byt vsak na velmi slaborastucich podpnikoch, este slabsie rastucich ako M9 (napr. M27, alebo J-TE-G, J-TE-H) a pouzivaju sa na to v nasich zemepisnych sirkach odrody Bolero, Polka a Walz.
Mladý stromček odrody Walz druhy rok povysdbe
Mladý stromček odrody Walz druhy rok povysdbe
Pohlad ny vysadbu stromcekov typu Balerina druhy rok po vysdba
Pohlad ny vysadbu stromcekov typu Balerina druhy rok po vysdba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 17.8.2007 11:06
Sloupové jabloně nabýzí Fytos Plzeň ve dvou odrůdách Rondo, Sonet. Prodávat budou v říjnu. Jabloně byli nejdříve okrasné teť jsou vyšlechťeny velkoplodé červené a žluté první je rezistentní najdete na internetu i fotky odrůd.                ssné
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 17.8.2007 11:45
A teď ještě odpovědět Danny, chtěla vědět, zda máte někdo zkušenosti s tím, že ta úroda vypadá přesně tak, jak namaloval pan Stárkl ve svém katalogu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Yantschi - (32), 17.8.2007 14:17
Od Starkla davam ruky prec, takze neviem, ake obrazky jablcok tam boli, ale predpokladam ze su perfektne. Aka je skutocnost? Urody su uspokojive, nasada pekna, pojdem ich vyfotit do zahrady a umiestnim obrazky sem. Momenticek.
Odroda Bolero 2. rok po výsadbe
Odroda Bolero 2. rok po výsadbe
Odroda Bolero
Odroda Bolero
Odroda Walz, 4. rok po výsadbe
Odroda Walz, 4. rok po výsadbe
Rozny odrody ballerina typov jabloni
Rozny odrody ballerina typov jabloni
Odroda Walz
Odroda Walz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.111 (?), 17.8.2007 22:46

Chtěl bych se zeptat na chuťové kvality těchto odrůd balerin. Někde jsem četl, že jsou průměrné. Pak efekt v jejich pěstování vidím jen v úspoře místa.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.83 (?), 14.10.2007 18:29
Pan Mezey, kde môžem uvedene odrody zohnať?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.3 (?), 29.9.2009 14:42

Dobrý deň. 

Mal by som jednu prosbu o radu. Zakladám na zahrade nový rad jabloní, ktoré chcem pestovať v tvare štíhle vreteno. Robím dobre, ked pod týmito stromkami sadenými v rade mám pokopanú zem, na nej vodu priepustnú čiernu netkanú textíliu a na vrchu spomínanú drť z vetiev ovocných stromov, aby som zamedzil rastu buriny. Dočítal som sa že slabo rastúce podpníky nemajú radi ani konkurenciu trávy, ktorá odoberá živiny. 
Poradíte mi prosím či mám prihnojovať napr. Cereritom.
Ďakujem 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.8.2007 8:36
Stromečky jsou pěkné, zejména ten bezplevelný úhor obdivuuji. Připadají mi ale dost daleko od sebe - předpokládal bych - zejména právě u balerin - hustší spon.  Sám s tím ovšem nemám pražádné zkušenosti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika