Topaz - výrastky



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?)
5.3.2015 19:22

Jestli tedy jde o toto:


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 10.12.2014 7:07

Já mám toto na Julii a nevypadá to na místo nějaké choroby či poranění. Prostě jako by si větev usmyslela pustit kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.12.2014 7:31

Den TRIFIDŮ nastal-shluky vzd. kořínků jsem viděl na více odrůdách jabloní-mimo výše zmíněné na James Grive a také na kdouloni a hruš. pláněti. Vždy šlo o stromy člověkem trápené, hlavně přísuškem. Někdy jen nad půdním povrchem, jindy v celé koruně-tam převážně na spodní straně větve déle mokré od deště a rosy. Po pokusném odříznutí se rána hojí VÝRAZNĚ rychleji, než jiná velikostí srovnatelná! Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 5.3.2015 9:56

Už je to pár týdnů, co se nikdo nevyjadřoval, ale měla by to být Genetická bradavčitá uzlovitost jabloně (burrknot of apple) popsaná v: Abiotikózy rostlin Academia 2013, str.429-431

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 90.240 (?), 24.3.2015 22:54

Měla jsem do neděle Topaz, který přežil zoufalé okousání od zajíců až na dřevo hned v prním roce výsadby. Nechala jsem jej jako pokus, zda přežije ošetřený okus. Měla jsem jej od r.2008. Úroda 3 roky dobrá, jablká velké a velmi chutné. Letos na jaře byl plný výrůstků. Byly všude, po celém stromku i na mladých vetvích. Našla jsem fotky rakoviny jabloně a tak jsem jej s velkou lítostí a omluvouz vyhodila, aby se mi "asi nemoc" neroznesla na další stromky v kordonu.

Jámu jsem dnes vylila vápenatým roztokem. V zemi v jámě jsem však objevila malé bílé housenky (červíky) cca 1cm dlouhé, ale ne tlusté a byly tvrdé, špatně rozmačkatelné.Nevypadají jako píďalka, ani jako předivka, ale spíš jako bílá varianta (tvrdší) obalače hrachového. Není vůvec chlupatá, proto je to asi červ s tečkou na nose.  Nevím, co udělat, abych je zničila.Může to souviset s těmi nádory na stromě?  Nechci mít červy pod stromy. Můžu dát na zem pod stromy NEMATIN, když bych jej někde koupila? Nechci stromy zničit.

Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 26.3.2015 8:35

Nematin s velkou pravděpodobností neseženete, navíc je pro rostliny jedovatý. Existují granulované insekticidy, nebo i jíné formulace (insekticid + hnojivo), které je možné do půdy přimíchat, které stromu nevadí a v zemi si poradí s breberkami. Třeba Careo. Je to drahé. Jsou i další, ale ne v malém balení. S larvami si raději někam zajděte, ať Vám je určí. To by měli na pracovištích SRS, nebo profíci či amatéři broukaři. Třeba si živých kořenů vůbec nevšímají a svými cestičkami umožňují provzdušnění hlubších vrstev půdy, zanášejí do ní dík svým trávícím pochodům humus a živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 5.3.2015 19:22

Jestli tedy jde o toto:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.128 (?), 6.3.2015 2:33

Zdravím

Ano, to je to samé. I PHL?  mi to dělaly také.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.177 (?), 6.4.2016 13:40

Dobrý deň,  Tie výrastky sa dajú odstrániť, alebo treba odstrániť celý strom aby sa to neprenieslo na ostatné jablone v sade?  Minulý rok sam kúpil jabloň  odrody Red Jonaprince tam je takýto úkaz na podpníku m9 cca 5 cm pod zaštepenou časťou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 6.4.2016 15:25

Není to nic nakažlivého-vzdušné kořínky, některé sorty se tak chovají-často je k TOMU vyprovokuje dlouhodobé sucho-absence závlahy. Nekácet, lépe se-o všechny-stromy starat. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.177 (?), 6.4.2016 18:35

Nevyzerá to ale dobre, myslel som že keď to zrežem do úrovne dreva a zatriem štepárskym voskom či sa problém neodstráni, alebo bude rast pokračovať.  Nemám s tým ale žiadne skúsenosti. Na Topaze sa mi to za jeden rok zväčšilo z veľkosti 1 eurovej mince na cca 4cm a takých výrastkov začína pribúdať - napriek štandardnej starostlivosti o strom, vrátane zálievky v čase sucha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika