Tango



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?)
4.2.2017 11:55

Já nemůžu dělat z jedné ochutnávky žádné závěry, ale to, co píšete je povzbudivé, pane Miroslave. Samozřejmě, že v dnešní době všechny odrůdy "válcuje" Admirál, přesto díky za informace, myslím, že se máme na co těšit. Nebo alespoň já. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 4.2.2017 11:55

Já nemůžu dělat z jedné ochutnávky žádné závěry, ale to, co píšete je povzbudivé, pane Miroslave. Samozřejmě, že v dnešní době všechny odrůdy "válcuje" Admirál, přesto díky za informace, myslím, že se máme na co těšit. Nebo alespoň já. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 16.10.2020 15:45

Jaké bude TANGO (Topaz x Angold)? Vypadá jak Topaz a bude taky tak chutnat?

Tango
Tango
Tango
Tango
Tango
Tango
Tango
Tango
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.12.2020 15:43

Je to zklamání, tohle Tango? Těžko říct. Jde spíše o to, že došlo kdysi k záměně u doktora Vysloužila. Nejednalo se o jeden plod Tanga a jeden plod Jazzu, ale o dva plody Jazzu. Zatímco plody JAZZU se tenkrát vyznačovaly lahodnou jablečnou chutí, tak rouby Tanga přinesly nyní plody s chutí „prachobyčejného“ Angoldu. Možná, že bych tyto rouby ani tenkrát nechtěl. Na druhou stranu asi lepší jasná přímočará příchuť po nějaké odrůdě, než nemastný neslaný Desert z Vysočiny. Není špatný, ale není to ani „ryba ani rak“. Vysočinu jednoznačně ovládla Rozela. Z rubínových odrůd zatím zde nejchutnější. Tanga z Vysočiny se zatím jeví jako příliš nakyslá. Nakonec ta snad jakási angoldovská příchuť (nebo jen "divočina", jak uvádí předřečník) by nebyla špatná  (z teplé polohy), ale víte jak to je, když člověk čeká omylem něco jiného. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 1.10.2021 10:35

Neznám ani pana Kumštiu, Buzrlu, Přasličáka a ani pana Matejska. Na fokách není Topaz, ale TANGO (Topaz x Angold). Škoda, že takhle silně neroste roub Mac Intoshe. Tango se silným růstem mezi ostatními rouby prosadí hravě. Co to bude, až to bude, si už nevzpomínám. Momentálně spíše "matný slaďák", mnohem méně ostrý než Topaz. Doufám, že časem plody v chuti "přitvrdí". smiley

Tango
Tango
Tango
Tango
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.11.2021 11:25

U TANGA (Topaz x Angold) už dužnina povolila a pustila šťávu. Jsem rád, že v vchuti trochu víc připomíná ten Angold, protože Topazu mám už všude plno.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 28.11.2021 14:40

TANGO možná nakonec bude příjemným překvapením a stane se další alernativní "rubínovou" odrůdou. Dužnina je nasládlá, šťavnatá, aromaticky něco mezi Topazem a Angoldem, docela výrazná, nikoliv ostrá nebo rušivě nakyslá. Jinak řečeno - chuť momentálně spíše "rubínová" (Topaz) maličko "štrejchnutá" Angoldem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 237.97 (?), 18.11.2023 15:07

Pan Přasličák osvětlil na první straně vlákna původ odrůdy TANGO (Topaz x Angold) a já bych vůbec neřekl, že chuť je "divoká". Pro sběratele "rubínových" příchutí ze zřetelným otiskem Angoldu dobrá volba. Přitom plody byly dost podtržené. Některé jsou měkčí, ale šťavnaté, některé stále pevnější. Ideální protiklad ostřejšímu Topazu.

Tango
Tango
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika