Švýcarské oranžové



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?)
1.9.2014 0:17

Na Švýcarské pomerančové jsou tady sice rozdílné názory a silně po něm touží i zdejší soused, ovšem pomologie Dvořák, Vondráček jasně mluví o chuti pouze "dobré". Milošův plod to v minulém roce jen potvrdil. Mnohem více je ceněno Bláhovo oranžové nebo-li Bláhova oranžová reneta a to právě pro svoji lepší chuť. Stejně tak i Kidd´s Orange. To jsou odrůdy se specifickou příchutí Coxovy renety. U Švýcarského oranžového jsem tuto příchuť nezaznamenal, stejně jako u Dukátu. Dukát bych dokonce hodnotil jako méně aromatický než Švýcarské oranžové, ovšem chutnal mi z určitých důvodů více než "Schweizer orangenapfel" To je můj názor, který by bylo nutno více prověřit dalšími degustacemi. U Bláhova Oranžového a Kiddsova oranžového je věc zcela jasná - jsou to "jedničky".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 1.9.2014 0:17

Na Švýcarské pomerančové jsou tady sice rozdílné názory a silně po něm touží i zdejší soused, ovšem pomologie Dvořák, Vondráček jasně mluví o chuti pouze "dobré". Milošův plod to v minulém roce jen potvrdil. Mnohem více je ceněno Bláhovo oranžové nebo-li Bláhova oranžová reneta a to právě pro svoji lepší chuť. Stejně tak i Kidd´s Orange. To jsou odrůdy se specifickou příchutí Coxovy renety. U Švýcarského oranžového jsem tuto příchuť nezaznamenal, stejně jako u Dukátu. Dukát bych dokonce hodnotil jako méně aromatický než Švýcarské oranžové, ovšem chutnal mi z určitých důvodů více než "Schweizer orangenapfel" To je můj názor, který by bylo nutno více prověřit dalšími degustacemi. U Bláhova Oranžového a Kiddsova oranžového je věc zcela jasná - jsou to "jedničky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 2.12.2014 22:52

Za to Schweizer orangenapfel je pro mě zklamáním. Chuť mezi Idaredem a Ontáriem? Das ist wenig (to je málo) indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.10.2017 14:57

Letošní rok Švýcarskému přeje. Plody pěkné velké, strupovitost kupodivu žádná.

Švýcarské oranžové
Švýcarské oranžové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika