Strupovitost Spartan Vs Rubinola



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?)
22.10.2014 8:32

Zdravím i já Vás, pane Kaněro.


Vaše zkomolené oslovení mě mrzí, pátý pád jsem sice použil, ale u slova "pane" se mi vloudil překlep a vypadlo písmenko "e". Je to proto, že píšu překotně a čtu rychle "přes řádek", takže nejsem schopen ve vlastním psaném textu odhalit chyby a překlepy. To malé okno, do kterého se vepisuje text příspěvků také přehlednosti psaného slova příliš neprospívá. Omlouvám se.


Jinak ve slově "globalizace" nemusíme spatřovat nějakého zlého démona, či módní výstřelek, který za pár roků odezní. Je to jen slovní označení pro vývojový trend lidské společnosti, který nabírá na stále intenzivnějším tempu, zesiluje a málokdo dnes dokáže odhadnout, do jaké hloubky až dostoupí. Je to prostě o tom, že lidstvo si účelově podmaňuje vlastní planetu a upravuje si ji podle vlastních potřeb. Globalizace je jedním z prostředků, které má člověk k dispozici a využívá jej k tomuto účelu. Vidíme to denně kdekoli kolem sebe, stačí otevřít oči. Nic více, či méně. Nazývat to můžeme libovolnými termíny a názor na to mít různý...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 17.10.2014 8:30

Nikdo tady netvrdí, že globalizace je otázkou posledních například 30 let, jen se stále zrychluje její účinek.

Právě že vlivem člověka se choroby a škůdci šíří podstatně rychleji, než by to svedla sama příroda, která potom nedokáže tak rychle reagovat. Můžu jmenovat plíseň bramborovou, mandelinku bramborovou, mšičku révokaze, plíseň a padlí révové, bázlivce kukuřičného, jejich rozšíření na jiné kontinenty má na svědomí pouze člověk. A to je jen vrchol ledovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.10.2014 10:15

Pan Kaněro uvedl jste, že globalizace není příčinou šíření a vývoje houbové choroby "strupovitost jabloní". A dále zmiňujete i některé podobné příklady z historie, které by to měly doložit. No nevím, já naopak přesně podle toho, co jste napsal, jako hlavní příčinu šíření chorob (nejednom strupovitosti) globalizaci spatřuji. Globalizace je fenomén civilizované lidské společnosti, představující obrovskou mobilitu lidí i veškerého biologického materiálu, na kterou příroda není připravena a nedokáže na ni efektivně a hbitě reagovat.  Přirozené přírodní vývojové procesy totiž probíhají velmi pomalu. Člověk přírodě začal "fušovat" do řemesla protože mu některé přírodní produkty nevyhovovaly, a tak se je snažil vylepšit k obrazu svému. A protože fušoval a fušuje velmi rychle a dělá při tom chyby, napáchal i nemálo škod. Jednou z nich je i nevědomé vytvoření podmínek pro rozvoj houbových chorob, jako daň za překotná šlechtění nových konzumně kvalitnějších odrůd. Kdyby člověk ovoce nešlechtil (pokouší se o to už pár set, možná i tisíc let) a nepřevážel by potřebné biologické materiály z jednoho kontinentu na druhý, příroda by si jistě sama poradila a ukočírovala to v rámci přirozené přírodní rovnováhy a přirozeného biologické selekce. Pravda, jablka, která by rostla v lese, by nám příliš nechutnala. Ale byla by zdravá, bez strupů. Co je lepší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.148 (?), 22.10.2014 2:15

Zdravím Vás p. Wimpi

Napřed Vás musím lehce upozornit, že čeština při oslovování používá 5.pád (pane Kaněro) nesnáším anglizaci ani poněmčování češtiny.

Já si myslím, že to bude velice krásná vzpomínka jak si na Entpriese budu kousat do zdravého a čistého jablka na mezihvězdném letu bez návratu zpátky.Asi budu u toho brečet.

Proboha běžte už tím slovem někam. je vidět kolik lidí zde hloupě sleduje televizní keci. Buď je to planetární problém nebo regionální.

Globalizace - to je nová blbost nebuďme proboha ovce.

globalizace je to samé jako planetární problém jenom nějaký inteligent vymyslel novou návnadu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.10.2014 8:32

Zdravím i já Vás, pane Kaněro.


Vaše zkomolené oslovení mě mrzí, pátý pád jsem sice použil, ale u slova "pane" se mi vloudil překlep a vypadlo písmenko "e". Je to proto, že píšu překotně a čtu rychle "přes řádek", takže nejsem schopen ve vlastním psaném textu odhalit chyby a překlepy. To malé okno, do kterého se vepisuje text příspěvků také přehlednosti psaného slova příliš neprospívá. Omlouvám se.


Jinak ve slově "globalizace" nemusíme spatřovat nějakého zlého démona, či módní výstřelek, který za pár roků odezní. Je to jen slovní označení pro vývojový trend lidské společnosti, který nabírá na stále intenzivnějším tempu, zesiluje a málokdo dnes dokáže odhadnout, do jaké hloubky až dostoupí. Je to prostě o tom, že lidstvo si účelově podmaňuje vlastní planetu a upravuje si ji podle vlastních potřeb. Globalizace je jedním z prostředků, které má člověk k dispozici a využívá jej k tomuto účelu. Vidíme to denně kdekoli kolem sebe, stačí otevřít oči. Nic více, či méně. Nazývat to můžeme libovolnými termíny a názor na to mít různý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.141 (?), 10.10.2014 8:47

Díky pane Mittwoch, tak tyto rozbory jsem tu už několikrát četl.Několikrát na p. Kaněru a jiné.Často to vedlo k odstoupení těchto lidí z této diskuze.A byly to opravdu dobří ovocnáři.
Oblíbený scénář:
Vypíchnutí jedné myšlenky nebo slovíčka z kontextu příspěvku a následuje:
1 - Vychválení vlastností a důvěryhodnost oponenta a zdůraznění jeho pravdy i když napadl jako první můj názor.
2 - Zpochybnění a pozměnění významu mého názoru a přidáním výrazu, který člověk nepoužil..Cíl - znevěrohodnit.
3 - Argumentace, že jste nevdělanec ale můžete se napravit.
4 - Nakonec laskavé a falešné ocenění vašich schopností.Nic není straceno jen se přehodnoťte.
Vy snad na to máte manuál.Tak takto se tady zachází s  názory, přitom to byla odpověd na dotaz
Ovšem rady typu, pořiďte si rezistenta ty nemusíte ošetřovat vás nechávají klidým.Dobře víte, tito lidé vědí, rezistence je prolomena a nezasvěcený tazatel jim slepě věří a přesto ho na tento fakt neupozorní.To je zřejmě  košer.Nezaznamenal jsem nikdy vaši reakci.Tímto  je pro mě tato lapálie kvůli jednomu slovíčku uzavřena.
Mohu Vás a ostaní ujistit zatím na diskuzi zůstávám.Už jenom kvůli jablíčkám.Budu dále předkládat výpěsty pro rozšíření obzoru přemýšlivým a začínajícím ovocnářům a pro potěchu oka těm zkušeným, kterým se ovocnářství nezcvrklo jen na rezistenci. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.10.2014 10:51

Pane Polehlo, nezlobte se, ale na tom, co vůči Vám napsali pánové Bredik a Mittwoch nevidím nic neslušného, útočného, falešného ani nepravdivého.  Je přece smyslem každé diskuze, že s něčím souhlasím a když nesouhlasím, tak to napíšu. Projevem opačného názoru nijak nedehonestujeme jiného diskutujícího, naopak diskuzi posouváme kupředu. Pokud se někdo urazil a opustil fórum za to, že s ním někteří nesouhlasili, není to problém oponentů nýbrž jeho samotného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.10.2014 11:36

"Mohu Vás a ostaní ujistit zatím na diskuzi zůstávám".

To je jenom dobře, já osobně bych byl rád, kdybyste psal častěji, tak jako dříve a neomezoval se pouze na prezentace svých aktuálních výpěstků.

"Oblíbený scénář: ad. 1 ÷4..."

To je nesmysl, promiňte. Nic takového tady nikdy nebylo a není. Nesouhlas, či nepochopení vašeho názoru druhými si berete příliš osobně. Sdělit někomu druhému odlišný názor je přirozené a normální, ač to mnohdy bývá subjektivně nepříjemné. Zažíváme to tady všichni, kteří sem něco píšeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika