stromy a mravenci



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 73.233 (?) 
3.5.2007 22:19, zobrazeno: 52671x
od jara lezou po vsech mladych stromkach mravenci porad tam a zpatky ()nahoru a dolu). To si tam nosi msice nebo co to znamena? Nemuzou nejak znicit stromky? Jak proti tomu bojovat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 162.128 (?), 3.5.2007 22:49

presne tak, nosi si nahoru msice, ktere pak skodi.

na kmen stromku nalepte lepovy pasek, nebo i vice pasku, tim by se melo podarit  zastavit mravence. Budou to stejne zkouset, takze je potreba pasek kontrolovat zda jej mravenci nejak neprekonali ,nebo se casem nezanesl prachem, nebo se nekdy na kousku odlepi a mravenci to zacnou podlezat.....

msice,ktere si mravenci nahoru vynesli  znicte postrikem.

pokud je stromek podepren kulem, tak polepte i ten kul.  

lepovy pasek koupite v zahradnictvi, a hodne uspechu pri lepeni, lepi se to na ruce az to neni hezke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.123 (?), 11.5.2008 11:55

minulý rok jsem vyděl na čt francouzský dokument o ekologické zahrada(bohužel nevím jak se jmenoval) a tam na kmeny něco mazaly-bohužel nevím co! Nevíte někdo???jinak na mšice pomáhá slunéčko sedmitečné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
michael - (12) - 171.171 (?), 11.5.2008 17:04

Ja som kmene stromov natrel prípravkom "Chemstop", dá sa to bežne kúpiť. Nie je ale dobré, dávať to priamo na kmene. Lepšie je ho predtým niečím obaliť  - ja som použil bežnú potravinársku polyetylenovú fóliu. Odvtedy mám s mravenci i s voškami pokoj. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 254.162 (?), 12.6.2008 7:16

Taky jsem byla z mravenců nešťastná, opravdu si na stromech pěstují mšice. Zkusila jsem to na slabších stromcích a funguje. Nemám na nich ani jednu mčici už delší dobu, jinak je jich zahrada plná. Na stromek jsem v několika závitech těsně natočila roubovací pásku. Tu jsem poptřela tím lepidlem a hotovo. Pár mravenců se přilepilo a od té doby ani jeden. Páska se tam má nechat do podzimu a na jaře znovu, Ten Chem-stop stál 149 Kč, používá se i na lepové desky a vydrží na delší dobu. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.199 (?), 19.5.2009 15:53

Přeji všem milovníkům zahrady a přírody pěkný den! O těch slunéčcích vím, ale kde je sehnat nebo jak je "chovat" :-) :-), abych jich na zahradě měla strašně moc. Jednak jsou krásná a jednak mšic mám na růžích "hafo", teď se objevily i mšice černé na třešni "Těchlovan"! Poraďte, prosím, někdo, postřiky bych nechtěla používat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 19.5.2009 18:11

Pokud mšic máte "hafo", tak bych už opravdu použil postřik.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.39 (?), 19.5.2009 18:26

Napadené konce letorostů obcvykle ostříhám a tím zredukuji množství mšic na únosnou mez. nepozoroval jsem, že by to stromkům nějak vadilo (v růstu, plodnosti...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 19.5.2009 18:35

Ale u růží by to trochu vadilo, nebo se mýlím?
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.70 (?), 11.6.2008 23:14

A lepší a levněj vás vyjde mucholapka.Tu nastřiháte a oblepíte s ní stromy a mravenci se nestačí divit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika