Staré odrůdy



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.10 (?) 
11.5.2008 22:34, zobrazeno: 103228x

Na podzim jsem slíbila, že budu referovat, jak pokračují po výsadbě v růstu nové jablůňky-Malinové hornokrajské, Sudetská reneta, Jeptiška a Panenské české od p.Radima Peška z Bojkovic. Tak všechny 4 přežily zimu bez úhony, nádherně narašily a už mají první lístky. Takže po fázi vstřícného a velmi ochotného jednání v uvedené školce, přicházi fáze druhá-radost z dosud dobře si vedoucích stromků. Míla

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 12.5.2008 6:10

Paní Mílo, vy se máte... Já jsem zatím ve stádiu úvah, zda porazit starý a viditelně nemocný ořešák, a dát místo něj tak max. dvě jablůňky. Jen by se mi stýskalo po té nádherné zelené koruně. A v díře po větvi mají sýkorky mladé. Asi jablka zatím nebudou.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.98 (?), 12.6.2008 9:03
Musím říci, že i mně se všechny staré odrůdy od pana Peška ujaly a mám z nich radost. Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.126 (?), 2.6.2010 12:23

Zasadila jsem už přes 20 stromů od p. Peška - jsem nadšena. Koncem října se naším sadem přehnala kalamita v podobě těžkého mokrého sněhu. Po likvidaci následků jsem dosazovala 12 stromků na počátku prosince! Všechny raší! Ira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.186 (?), 1.9.2010 19:12

Paní Irčo,

  prosím Vás o radu, jaká je adresa na objednání stromů u p. Peška. A máte nějaké zkušenosti se starou odrůdou MALINÁČ? Nabízí ji p. Pešek také?

Za radu předem děkuji

           Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 1.9.2010 22:41

Dobrý večer, nejsem Irča, ale před 3 roky jsem u p.Peška kupovala mimo jiné Malinové hornokrajské-zatím kvete, ale plůdek se žádný neudržel. Nabízí i holovouské. Stačí když si na netu dáte do vyhledavače stareodrudy, najdete kontakt úplně v pohodě. Je to Radim Pešek, školka Bojkovice. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.114 (?), 12.6.2008 9:17

Přidávám se k pochvale pana Peška a jeho školky v Bojkovicích. Mám od něj dvě jablůňky, jeřáb a Durancii, stromky přišly pečlivě a s láskou zabalené, všechny se bez problémů ujaly a prosperují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 23.9.2008 9:41

Ač jsem zatvrzelý obhájce moderních rezistentů, přeji každému radost z úspěchů. Malinové hornokrajské bývalo poněkud sušší jablko, vedle něho byl ještě chutnější malináč holovouský. Sudetská reneta v optimální zralosti a kvalitě byla chutná, na kordonu a devítce podnoži vyžadovala častý zmlazovací řez. Další dvě odrůdy neznám. Hlavně ať se Vám daří a chutnají. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 23.9.2008 13:18

Jeptiška - tzv. železné jablko tmavě červené až dohněda.  Je to asi nejtrvanlivejší odrůda vůbec, nehnije, nemoučnatí. Má jen jedinou vadu. Není moc k jídlu. Občas jsou k vidění staré stromy podél silnic, hlavně v Sudetech. 
   Panenské je kultovní české jablko, něco jako jaderničky pro Moravu (myslím území ne poslance)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 25.9.2008 10:38

Mám stromky v Sudetech, tak jsou vybrané úplně ideálně, ne? Panenské miluji, naštěstí i synové, kteří ho zažili ještě u babičky. Malináče taky. A ty 2 druhé, třeba budou plnit svou funkci pouze z nostalgie. To uvidím po první sklizni. Nicméně radost mi přinášejí všechny. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika