Spencer



host - 225.171 (?)
22.10.2016 23:06

Připojuji se k výtečnemu hodnoceni Spencera, obstojí i vedle nejnovějších a nejkvalitnějších odrůd. Vzhledem, má jeden z nejkrásnějších odstínů červeně po celém povrchu plodů, krásný pravidelný tvar, strupovitosti netrpi příliš, i když vubec nestříkáme. V chuti je patrný kromě McIntosh i ten Golden. Taky krásný tvar koruny. Mám dva čtvrt kmeny, na A2 a na M 4, lepší je ten z nich, který jsem koupil před 40 lety v VURV Ruzyně pod názvem Fantom, je to zřejmě! mutace Spencera. Ovoce za ta léta nezdrobnuje. Trošku padají. Ty mě přežijí. Ivan Vejvancicky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 141.4 (?), 3.11.2014 20:37

Letos jsem sklidil krásná velká jablka odrůdy Spencer. Ve sklepě je mám uskladněna cca 3 týdny, ale každý den najdu v bedýnkách jablka, která začínají na některých místech měknout a při rozkrojení je dužina v tom místě hnědá, začíná hnít. Prosím o radu co to může být a jak se tomu v příští sklizni vyvarovat,  strom byl původně odrůda James Grive a já jsem tam Spencer narouboval, protože kolega mi řekl, že jsou to výborná jablka opravdu s ním souhlasím, jenom si na nich asi nepochutnáme. Děkuji za radu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 73.140 (?), 4.11.2014 13:40

Pane Zdeňku, zřejmě se jedná o hořkou pihovatost.Na svých Spencerech toto neznám.Aplikuji na všechny jabloně 3 ošetření vápníkem v druhé plovině vegetace.Letos vzhledem k počasí dokonce 4 ošetření.Žádná odrůda tyto příznaky nemá.Aplikujte hlavně po vydatných deštích (konec července až začátek září) - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.12.2014 17:25

"Jak je to možné?" Tak tuhle otázku pokládal ve filmu Tankový prapor major Borovička často. A já se ptám: Jak je to možné, že většina z nás nezná chuť odrůdy Spencer? Jak je to možné, že Spencer se neobjevuje ani v zásilkovém prodeji starých odrůd u různých prodejců? Překopíroval jsem velmi osamocený názor pana Miloše Vysloužila z vlákna o Resistě, kam nepatří. Takže ještě jednou: Spencer vyniká chutí a skladovatelností. Já jsem ho vyřadil proto, že špičkovou chuť má u mě jen v lepších letech, trpí strupovitostí a plodnost je sotva střední.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 2.1.2015 20:57

Jak chutná Spencer?Těžká otázka.Chuť je zvláštní, nemohl jsem ji dlouho definovat.Až dnes při konzumaci 230 g soudku vyslaly chuťové receptory signál do mozku a bylo jasno.Nejvíce mě připomíná chuť dětské výživy, kterou z jablek vařila manželka dětem.Tedy ideální jablko pro děti.A že trpí strupovitostí?No a co! - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.1.2015 17:03

Právě pro tu zvláštnost by mě Spencer zajímal. Vlastně jste odsud jediný, kdo tuto odrůdu pěstuje. Že se neumísťuje už v žádných degustacích, je věc pramálo důležitá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.117 (?), 24.9.2015 16:08

Pěstuji také Spencer. Spolu s Bohemií, Rubínem a Fantazií patří mezi mé nejoblíbenější jablka...

Roub spenceru se úspěšně chytil a tak generace mého oblíbeného jablka pokračuje i v nové míze a úspěšně plodí...

Škoda, že se tento druh stromů již neprodává frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.10.2015 9:38

Spencer - 2015 - štíhlé vřeteno - Mičurin II







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 22.10.2016 10:40

Spencer - 2016 - štíhlé vřeteno

Je zajímavé jak je tato odrůda v nynější době zcela zapomenuta.Myslím, ani žádný e-shop ji nenabízí.Můžu říci, je to zážitek tuto odrůdu pěstovat a nejen pěstitelský ale i estetický a chuťový.Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.171 (?), 22.10.2016 23:06

Připojuji se k výtečnemu hodnoceni Spencera, obstojí i vedle nejnovějších a nejkvalitnějších odrůd. Vzhledem, má jeden z nejkrásnějších odstínů červeně po celém povrchu plodů, krásný pravidelný tvar, strupovitosti netrpi příliš, i když vubec nestříkáme. V chuti je patrný kromě McIntosh i ten Golden. Taky krásný tvar koruny. Mám dva čtvrt kmeny, na A2 a na M 4, lepší je ten z nich, který jsem koupil před 40 lety v VURV Ruzyně pod názvem Fantom, je to zřejmě! mutace Spencera. Ovoce za ta léta nezdrobnuje. Trošku padají. Ty mě přežijí. Ivan Vejvancicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.10.2016 11:29

My, kteří jsme viděli Spencera jen "z vlaku", respektive tady na fotkách, můžeme jen tiše "závidět"smiley. Mimo pana Vysloužila, který Spencera dávno zrušil. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika