spartan, bohemia



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 74.135 (?) 
21.4.2007 0:39, zobrazeno: 69947x

Letos jsme zasadili tyto dvě odrůdy jabloní za jak dlouho budeme moct ochutnat jeich plody?Je mi jasné,že nebudu sklízet kilogrami,ale jde mi o to první jablko.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 204.1 (?), 22.4.2007 10:45
Bohemie mozna uzpristi rok jestli jste neskratili letorosty takuz letos plodi na konci jednoletych prirusku spartan asi az za dva-tri roky podle podminek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.4.2007 11:34
Pokud stromky nezastřihnete, zaplodí brzy (klidně příští rok). Není to ale správné, stomek by měl nejdřív správně růst, bez ohledu na rok, ve kterém přinese první jablko.
  Jinak Spartan považuji za překonanou odrůdu, divím se, že se ještě prodává. Je citlivý na strupovitost a po pár letech plodí drobné plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 27.4.2007 23:27
Dobřem jaká odrůda je tedy stejně sladká jako spartan, je taky tak křupavá t tvrdá a případně i stejně barevná a taky tak plodná? Jestli je překonaný, tak jaká odrůda je tady v tom lepší?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.35 (?), 29.4.2007 15:36
Pokud se protrhá, zalévá a chemicky ošetřuje aby nepadal, tak to je docela dobrá odrůda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.4.2007 18:04
Právě pro ty nároky na agrotechniku je překonaná. Pokud vyžadujete fialovou barvu slupky, nazelenalou dužinu a příchuť Mac Intoshe, není podobných odrůd mnoho.  Angold, Otava, Goldstar, Karmína, Aneta, Rajka  i Topaz jsou pěstitelsky vděčnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.54 (?), 2.11.2010 14:10

Ze spartanem máme špatné zkušenosti a nakonec jsme stromek odstranily.Po nás i ostatní osadníci.Zasadily jsme Florinu a jsme nadmíru spokojení.Stromek napotřebuje péči, jablka jsou zdravá a taky křupavá.Když vzpomenu na zelenou a trochu nahořklou dužninu spertana, nedá se srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.158 (?), 29.4.2007 20:42
Literatura tvrdí (Spartan), že se hodí do bramborářského kraje. V nadmořské výšce 450 a v zatávněném sadu úplný propadák. Malé a strupaté. "Nebrat" překonané tak jak tvrdí p. V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 30.4.2007 0:14
Bez diskuze,Spartan je překonaná odrůda jako mnoho jiných starších.Nechci polemizovat ani o tom,co říká o dané odrůdě literatura.Kdyby jej před 35 lety nevysadil otec,já bych to o něco později jistě neudělal,protože "nepatří" do meruňkářského klimatu jižní Moravy.Oproti řeči literatury je na abnormálně suchém místě,strupovitost téměř nemá a pokud stříkám,tak max.2-3x za sezonu,padlí nezná.Protože abnormálně rodí,tak po červnovém opadu dám 40% plodů pryč a mám přes metrák stř. velkých až větších,chuťově výborných jablek,které vydrží v nic moc sklepě občas i do března.Ač mám 14 odrůd z toho 8 rezistentů,nedám na něj dopustit.Ještě ke strupovitosti,vedle něj mám Gloster /vynikající/ též nezná oproti všem zákonitostem strupovitost a Golden,který mohu koupat v postřicích a nic naplat.Brousím pilu.Příroda,podnož,místo,trocha práce a štěstí na vlastnosti a literaturu kašle.Jako ten Golden. Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 30.4.2007 8:24
Nestříkám, nezalévám ani nijak jinak neošetřuji a Spartan plodí perfektně kvalitní jablka každý rok. Spartan žádné nároky na ošetřování nemá, snad i proto se takhle jmenuje. Možná bych mohl protrhávat, kdybych si sehnal 8 metrový žebřík. Jediné, co by se mohlo zlepšit u novějších odrůd je výdrž jablek, vydrží tak do ledna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika