spartan, bohemia



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
21.9.2014 17:38

Spartana jsme na zahradě vždycky měli a mám ho i já.Má svoje nedostatky, už zmiňované, ale pro mne má jednu zásadní výhodu.Má totiž svoji chuť, která je velmi zajímavá a odlišuje od nových odrůd, které mi chutnají plus-minus všechny stejně.

Přesně tak. Je to stará, originální chuť typu Mac Intosh. Bohužel, Spartan je jen jeden jeho kříženec, který prorazil a udržel se. Nějaké novější pokusy o další nositele této chuti tady jsou, jako např. odrůda Vysočina, ale Spartan asi zůstává nejpovedenější. Navíc utržený, ještě tvrdý, není také vůbec špatný a to díky tomu, že jeho chuť je i bezprostředně po sklizni jen málo navinulá, i když v této době ještě bez typické příchuti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Venca z Vysočiny - (14) - 252.39 (?), 21.9.2014 8:17

Spartan je pro mne jistota, že budu mít každý rok jablíčka. Ještě se mi nestalo, že by někdy vynechal! Pravda, musí se tak 3-4x do roka ošetřit postřikem. To mi nezabere až tolik času a výsledek stojí za to!! Letos narostla krásná velká jablíčka. Musel jsem ale podtrhnout, kvůli propadu! To bych řekl, že je jejich velkým problémem!! Leč, i toto by se dalo minimalizovat probírkou. Přiznávám, že v tomto jsem lajdák, a moc se mi na štafle nechce. Co spadne, smoštuju. Zdraví Venca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.9.2014 17:38

Spartana jsme na zahradě vždycky měli a mám ho i já.Má svoje nedostatky, už zmiňované, ale pro mne má jednu zásadní výhodu.Má totiž svoji chuť, která je velmi zajímavá a odlišuje od nových odrůd, které mi chutnají plus-minus všechny stejně.

Přesně tak. Je to stará, originální chuť typu Mac Intosh. Bohužel, Spartan je jen jeden jeho kříženec, který prorazil a udržel se. Nějaké novější pokusy o další nositele této chuti tady jsou, jako např. odrůda Vysočina, ale Spartan asi zůstává nejpovedenější. Navíc utržený, ještě tvrdý, není také vůbec špatný a to díky tomu, že jeho chuť je i bezprostředně po sklizni jen málo navinulá, i když v této době ještě bez typické příchuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.162 (?), 21.9.2014 19:02

Patřím k těm, co vůbec nestříkají, resp. posledních asi 20 let. Dávám přednost zdraví před jedy v potravinách. Spartan je jednou z odrůd, kterým to takhle moc nesvědčí, ale spokojím se se ztrátami. Letos byly 2 bedny k jídlu a 4 na mošt. Mám taky řadu rezistentů, i nějaké starší odrůdy odolné proti strupovitosti, jako Watervlietské, Hladíkovo, Chodské, Hvězdnatou renetu, Mazánkův zázrak (Annie Elisabeth), Malináče hornokrajské, Jonatany, Táborita, ale Spartan nehodlám vyřadit, je svými vlastnostmi nenahraditelný. Ivan Vejvančický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.249 (?), 21.9.2014 23:00

Popravdě mi více než Spartan chutná Lobo(MacIntosh). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.9.2014 12:57

Popravdě mi více než Spartan chutná Lobo(MacIntosh).

Je vidět, že jste správný fajnšmekr. Já se musím spokojit se Spartanem, jelikož nevím, kde bych Lobo sehnal. Myslím momentálně jeho plody. Mám tady sice stromek Loba i rouby na Spartanu, ale růst je slabý. "Všechnu" mízu spotřebovává na Spartanu Topaz, kterému se zde daří velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika