Solivarské ušľachtilé



zved@vec - (16) - 80.133 (?) 
10.2.2017 11:31, zobrazeno: 5470x

Má niekto z vás odrodu Solivarské ušľachtilé? Aké s ňou máte skúsenosti? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 71.6 (?), 22.10.2017 12:47

Solivarské ušlachtilé sme mali keď som bola malá v sade. Mne tie jabĺčka chutili. Ale pokial viem solivarských  - tzv. šoárov- je viac. Bola to nenáročná jablonka stredného vzrastu. Plody boli na povrchu mastné, dužina bola biela. Naše jabĺčka boli skôr menšie. Čo sme ako deti nezjedli končilo v sude na pálenku lebo jabĺčka po dosiahnutí plnej zrelosti múčnateli.

Snažím sa zohnať túto odrodu do záhrady ale sa mi nedarí ju zohnať. Ak niekto viete kde by som k nej prišla dajte prosím vedeť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.10.2017 12:54

Proč chcete pěstovat jabloň s drobnýmií jablíčky s mastnou slupkou, které navíc brzy moučnatí? To, co Vám chutnalo jako dětem, už dnes chutnat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.161 (?), 2.7.2018 23:29

Niekto mozno chce mat povodnu slovensku odrodu. S pozdravom patriot. :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zved@vec - (16) - 117.241 (?), 24.10.2017 0:53

Mne túto odrodu odporúčal kamarátov otec - starý pán má dnes 87 rokov a vraj ešte oberá jablone z rebríka. Voľakedy ju mali doma, poznal ju ako Solnohradské (čo je vraj to isté), boli s ňou spokojní, a tak ju zháňali. Aj ja som sa dočítal. že odroda má viac klonov a keďže každému z nás chutí niečo iné, najlepšie bude, keď si ju vyskúšam sám. Po niekoľkých rokoch hľadania sa mi podarilo vo februári tohto roku zohnať vrúble a dal som aj kamarátovmu otcovi. Teraz už len počkať na prvú úrodu, ktorý z klonov vlastne mám. Čo som ja videl fotky na internete, tie jablká neboli malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.45 (?), 13.2.2018 20:12

Tieto jabĺčka sú fantastické a určite nie maličké (niektoré boli aj maličké, ale väčšina bola bežnej veľkosti a krásne vyfarbená červeným prúžkom). Ich úroda je pravidelná a veľmi vysoká. Nikdy nesklame. Toto mi povedal majiteľ starej jablone. Nedá na ňu dospustiť. Nevedel aká je to odroda. Identifikoval to môj učiteľ ako Solivarské ušľachtilé. Chystám sa teraz k tomu známemu po vrúble, lebo vozorky jabĺčok mi veľmi chutili a ešte stále sú v dobrom stave, ako práve vzaté zo stromu. Vydržia veľmi dlho. Sú skladkokyslé a presný opis nájdete na stránke KOHA PLANT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika