Rozela



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
21.11.2016 15:44

Rozela určitě není zapomenuta. Pro nás - pěstitele z chladných končin je to jedna z páteřních opdrůd, neboť i v méně příznivých podmínkách přinesou plody plně srovnatelné s jablky z teplých poloh. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 39.180 (?), 22.10.2014 21:35

Typická pětičetná kališní jamka "pečeť"  pro Rozelu. na prvmím snímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 7.10.2015 21:09

Rozela - 2015 - štíhlé vřeteno  - Mičurin II (470 m)

Jeden z nejkrásnějších kalichů v jabloňové říši.Jak tu někdo loni zmiňoval velmi trefně - "pečeť".Pouze mě letos dost překvapilo asi 30% napadení plodů hořkou pihovatostí.Zvláštní, jeden z rodičů Bohemia byla napadena jen okrajově.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.10.2016 22:29

Loni se o Rozele moc nemluvilo, u mě byly plody malé. Letos - při stejném množství jablek krásné. První várku jsem sklidil před týdnem, zbytek nechám na konec října. Velmi povedená odrůda. Plodnost, vybarvení, délka konzuzmní zralosti, chuť, vše na jedničku. Růst možná až příliš slabý, vřeteno mám na semenáči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.10.2015 22:47

Ten košík vystlaný bílým plátnem je skutečně k nakousnutí. Oceňuji, že i rezistent ze Střížovic se dočkal takového hodnocení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 20.11.2016 15:32

Tak mám dojem že se pod návalem komerčního dua Merkur, Admirál supernovinek od Střížovic na tuto odrůdu pozapomíná.Letos výborná co do chuti koezistence jemné dužniny a vysoké šťavnatosti což už 14 dnů při konzumaci potvrzuje.Řekl bych, této odrůdě se musí po výsadbě dát čas aby po pár letech ukázala svou skutečnou kvalitu.Probírku plodů při vysoké násadě bych každopádně doporučil.Dočkáte se plodů jako dnešní snímky před konzumací.- Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.193 (?), 20.11.2016 16:47
Zdravím pán Polehla. Mám Merkur, Admiral a aj Rozelu. A okrem nich ešte ďalších 34 odrôd (jabloní). Starám sa o všetky rovnako - najlepšie ako viem. Takže tú výčitku že sa na Rozelu zabúda púšťam mimo seba. A myslím že aj tu na fóre bola Rozela často medzi odrodami ktoré sa odporúčali. Odroda je aká je, prívlastok komerčná či iná jej dávajú ľudia, tým nebude ani lepšia, ani horšia. A ani to odkiaľ pochádza jej na kvalite ani nepridá, ani neuberie (mimochodom, ak sa nemýlim tak aj Rozela pochádza zo Střížovic). Ja sa riadim tým čo Ste tu aj Vy neraz deklarovali: názory si vypočujem, ale ten môj si vytvorím na základe vlastnej skúsenosti. Inak som presvedčený že ani ten Admiral (ktorý Ste tak intenzívne zháňali) Vás nesklame. Napokon s Rozelou majú spoločného rodiča. Aby som pridal aj niečo konkrétne: s tou prebierkou to samozrejme sedí, a ešte by som zdôraznil potrebu šetriť dusíkom a nešetriť vápnikom - platí tak pre Rozelu, ako i Admiral (pehovitosť). Pán Polehla, prajem veľa úspechov s Rozelou i s Admiralom, a verte najmä vlastnej skúsenosti :-) IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 21.11.2016 15:44

Rozela určitě není zapomenuta. Pro nás - pěstitele z chladných končin je to jedna z páteřních opdrůd, neboť i v méně příznivých podmínkách přinesou plody plně srovnatelné s jablky z teplých poloh. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.118 (?), 28.12.2016 14:50

Dnes jsem ochutnal jeden z posledních několika plodů ze čtyřletého čvrtkmenu Rozely a už se těším na příští rok, kdy jich snad už bude víc. Sice hned po sklizni už nebyly plody úplně tvrdé, a tak jsem měl trochu obavy z jejich trvanlivosti, ale v této době jsou asi na vrcholu optimální zralosti, kdy vyniká jejich aromatická chuť. Hádal bych, že ještě v lednu budou dobré a z dalších sklizní ještě o něco déle. K tomu úrodnost i pěkný způsob růstu - u mne aspiruje na páteřní odrůdu. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 28.12.2016 17:29

Koupil jsem Rozely asi před třemi týdny na trhu. Byly zbytečně moc velké, ale menší neměli. Už před Vánoci byly některé plody moučnaté. Chuť těch "nevyšeptalých" byla celkem dobrá se zajímavým rubínovým koncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.5 (?), 28.12.2016 17:51
Petře, ten terminus technicus "zbytečně moc velké" by Ste si mali dať patentovať. Perfektné! Toto si zaslúži byť v pomológiách 😁 IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika