Rozdělení stromů na pozemku



host - 100.171 (?) 
18.3.2015 22:47, zobrazeno: 3409x

Ahoj, chci si vysadit menší ovocný sad a část pozemku mám mokřejší - stěká sem povrchová voda, ale netvoří se tu kaluže - prostě je po deštích o poznání mokřejší než druhá polovina... Na pozemek bych chtěl vysázet nějakou jabloň, trnku, merunku, broskev, třešeň... Zatím mám nakoupeny nějaké peckoviny většinou na podnoži na myrobalánu a třešen tuším na coltu... Jedná se mi o to, které druhy ovoce mám směřovat na "vlhčí" část pozemku a které na "sušší"...

Díky za vaše názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 19.3.2015 7:24

Mám podobně rozdílnou vlhkost na pozemku.V sušší části jdou výborně třešně, višně i peckoviny(meruňky, durancie),ve vlhčí části broskve.Ty v suchu živoří a nejdou dobře.Sucho posledních let to znásobuje.V suchu odolávají více také vysokokmeny než zákrskovité...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 29.3.2015 9:11

U našeho pozemku jsem takovou mokřejší půdu - vyšší spodní voda - využil pro kanadské borůvky. Po dobu přes 10 let jsem je nemusel vůbec, ani po výsadbě zalévat a krásně rostly. Je pravdou, že poslední 2 - 3 roky musím zalévat v létě i tam, ale až po cca 3 - 4 týdnech bez deště.Nyní do dalších takových míst sadím kamčatské zimolezy. Uvidím, jestli jim to bude vyhovovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika