Rajka



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
1.11.2014 11:36

Musím přiznat Míťo, že chápu Tvoje hodnocení chuti Rajky. Některé plody opravdu tak působí. Je to tím, že jsou ostřejší a mohou tak připomínat chuť některých rubínových odrůd. Ja je vidět, Rajka stále překvapuje. V minulém roce byly ty plody mnohem sladší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 218.108 (?), 28.10.2014 18:15

Já si na letošní Rajku nemohu stěžovat. Degustoval jsem ji před 4 týdny spolu s Bohemiemi, Rubínem, Rozelou, Rubinolou. Ze zmíněných byla nejsladší, lehce aromatická, jemně rubínovitá. Detaily si již nepamatuji, ale pro příbuzné preferující sladké převyšovala rodinu Rubínů. Rozela většinou zvítězila, u někoho Rubinola.

Netrhal jsi ji Petře příliš pozdě?

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 28.10.2014 20:24

Určitě. Zdála se mi málo vybarvená. Dužnina má jinak velmi slušnou konzistenci i šťavnatost. Začala mastit slupka. Ale rubínová příchuť u Rajky, to né, Míťo, to fakt nééé. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 28.10.2014 22:11

Před týdnem jsem chutnal Rajku z produkce nedalekých sadů a jak vybarvení, tak i chuť byla "rajkovitá". Dužnina spíše méně šťavnatá, ale o to plnější, chuťově mírně aromatická. Nevidím rozdíl oproti loňsku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.10.2014 22:59

Netrhal jsi ji Petře příliš pozdě?

Teď se zeptám trochu naivně. Vám se skutečně stává, že jablka některé odrůdy sklizená dřív a dozrálá na skládce mají lepší - plnější - chuť než ta, sklizená později? Teď nemyslím jablka, které na stromě dokážou přezrát a zmoučnatět (Stark Earliest, Průsvitné) nebo ty, které podtrháváme kvůli skladovatelnosti (Spartan, Melodie). Jinak se mi ale nikdy nestalo, že by vyzrání na stromě místo ve sklepě zhoršilo chuť a vůni, opak je pravidlem. U některých (Grávštýn, Matčino, Rubín) dokonce výrazně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 1.11.2014 11:36

Musím přiznat Míťo, že chápu Tvoje hodnocení chuti Rajky. Některé plody opravdu tak působí. Je to tím, že jsou ostřejší a mohou tak připomínat chuť některých rubínových odrůd. Ja je vidět, Rajka stále překvapuje. V minulém roce byly ty plody mnohem sladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.152 (?), 3.10.2015 20:57

Letos mi Rajka na podnoži M9 naplnila opět standartní přepravku, odhaduji tak cca 15 kg .Jablka jsou vlivem sucha  trochu menší ale na závadu to není.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 28.10.2015 0:00

A co Vaše Rajka? Na to, že jich bylo tolik, je chuť sice nepodobná žádnému z rodičů, přesto ale dosti příjemná, snad by se dalo říci i harmonická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 24.6.2018 19:27
RAJKA - mladý stromček na MM106 mi prvýkrát zarodí (foto), tak som dosť zvedavý na vzhľad a chuť jabĺk. Tí čo ju dlhšie pestujú by mohli dať svoje novšie poznatky o tejto odrode (ako Vám rastie, plodí, chutí, vyzerá, vydrží... atď.). U mňa je rast na MM106 mimoriadne silný. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 24.6.2018 20:07

V loňském roce jsem měl asi třetí sklizeň, ale na mém stromku na M9 mě naprosto zaskočila hořká pihovitost, kterou jsem nečekal. Od letoška proto přidávám vápník do listové výživy. Jinak je stromek v pohodě, loňské pozdní mrazy přečkal zcela bez úhony, úroda každoročně dobrá. Roste celkem silně. Chuťově taky dobrá, nemám vhodné skladovací podmínky, takže trvanlivost skladovaného ovoce nemohu určit, spotřebujeme je celkem rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 62.50 (?), 24.6.2018 20:34

Pane Hlavatý, se vzhledem a sladší rubínovou chutí Rajky budete spokojený. Mám čtvrtkmen na podnoži MM106, roste bujně, nepřeplozuje, plody jsou spíše střední (200 - 250g), velikostně i tvarově vyrovnané. V mých podmínkách má sklizňovou i konzumní zralost jako odrůda Blaník, tzn. sklízím koncem září a skladuji do konce roku.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika