Prodej jabloní a ovocných keřů



host - 142.24 (?) 
9.11.2014 11:51, zobrazeno: 7922x

Dobrý den,

máte někdo zkušenost se sadaři/prodejci ovocných dřevin a keřů na Blanensku, ideálně v lokalitě Boskovicka, případně jeho okolí? (sháním jabloňe a angrešt)

v okolí mám možnost nakupovat v agrárním družstvu Agrospol.

Záhrádku mám v oblasti " Malé Hané" nedaleko Boskovic cca 443m.n.m. Na zahradě mám již několik jabloní, ale jsou buď letní, nebo podzimní neznám druhy(časem Vás na základě fotografie požádám o názor ohledně odrůd). Takže sháním spíš pozdější podzimní/zimní, co vydrží do jara. Z pročtení několika vláken zde na fóru uvažuji o těchto odrůdách - Bohemia, Rubín, Rubinola ale budu rád i za váše typy. Taky bude záležet, co v okolí seženu. Uvažuji dva až tři stromky nejspíš čtvrtkmen/polokmen vzhledem k místu, ale i zde si rád nechám poradit. Snad jen aby byly rozdílné chuti wink

Děkuji 

Roman

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 25.29 (?), 9.11.2014 17:21

Dobrý den,

konečně taky někdo z Malé Hané:-)

V ovocných školkách ve Vanovicích jsem letos na podzim nakupoval poprvé třešeň a angrešty. Rostliny vypadají dobře, uvidíme, jak porostou. Dobré zkušenosti mám já i sousedi s ovocnými školkami v Litomyšli, je to sice trochu dál, ale vyplatí se tam si zajet. Poměr cena a kvalita je bezkonkurenční. Jen nevím, jaký budou mít ještě teď sortiment. Něco se dá sehnat i přímo v Boskovicích v zahradnických přebytkách, tam Vám i určitě poradí, na koho se obrátit:-)

Přeji příjemný nákup:-)

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.111 (?), 9.11.2014 22:23

Bohemia, Rubín, Rubinola chutnají stejně, vyberte si i nějaké jiné odrůdy, nejlépe ale ochutnat předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Romino - (2) - 142.24 (?), 10.11.2014 19:10

Děkuji za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika