Příčina deformace listů jabloně



Pepin - (33) - 33.198 (?) 
21.6.2016 10:32, zobrazeno: 5538x

Dobrý rok všem. Chci se zeptat zkušených na radu. Moje jablůňky mají poslední dva roky listy zkroucené přičemž zespoda není vidět mšice ani jiné škůdce. Čím by to tedy mohlo být? Díky za informace. Mira

listy1
listy1
listy2
listy2

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 21.6.2016 10:43

Mšice jitrocelová. Jak často hledítecheeky na své stromky? Než si všimnete zradysad, tak už jsou původci fuč ze zahrady! Většinou i ze života, postarala se o ně biotawink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pepin - (33) - 33.198 (?), 21.6.2016 11:09

Každý den.

Proti mšicím jsem je stříkal 2x karate.

Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.6.2016 12:05

Naozaj to vyzerá ako následok pôsobenia vošiek (mšice). Len je zvláštne, že Ste ich tam nezastihli. Deformácia listov je už následok cicania, takže vošky tam už vtedy naozaj byť nemusia. Deformáciu listov môžu spôsobiť aj roztočce, ale vtedy to vyzerá inak. Tiež sa prikláňam k názoru že to spôsobili vošky.  Opakovaný postrek Karate túto možnosť vôbec nevylučuje, recidívy sú časté a obvyklé. Len by to chcelo prichytiť ich "in flagranti", aby nebolo pochybností.   IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 21.6.2016 12:42

Tito tvorečkové se umí skvěle maskovat-průsvitky, kdo má trošku rozštelovaný zrak a malé povědomí o tom, co vlastně hledá, ten často vidí prdcheeky! Taky proto, že si mšice v zájmu zachování života bleskově zahrají na paragány-však oni je brablenci zase vynesou do Himalájewink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.133 (?), 21.6.2016 13:25

Mšice jitrocelová to nebyla, ta na sebe hodně výrazně upozorní. Nedalo by se to spíše svést na mery? Přijde mi, že poškozené jsou první lístky, které z pupenu vylézají. Karate je kontaktní, pokud se s ním "neobalí" listy shora i naspod, nemusí mít požadovaný (předpokládaný) účinek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.23 (?), 23.6.2016 1:38

podle mne mšice z kraje vegetační doby... 

takové ty první z přezimujících černých vajíček...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 23.6.2016 7:36

Ne. Taky jsem měl u mnoha různých ovocných stromů (jabloně, hrušně, meruňky, slivoně) deformované první listy, a mšice jsem tehdy 100% neměl. Nijak jsem to neřešil, připisoval jsem to jako následek velkého jarního mrazu při rašení (u nás až k -7). Pak se to spravilo samo, další listy a výhony už jsou ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika