Predjarný postrek



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?) 
7.4.2015 19:49, zobrazeno: 5585x

Ako som tak dnes pozeral na jablone a slivky, v sobotu dám predjarný postrek... Calypso+Mero Stefes (nič iné v obchode nie je)...aj teplota by na to mala byť tak primeraná...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.91 (?), 14.4.2015 13:25

Svitavsko, teprve první postřik domácí výrobou Oleokolem. Pořád fouká... M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.146 (?), 15.4.2015 16:14

Dnes jsem ošetřil (osprchoval) všechny jádroviny jarní soupravou (Calypso+smáčedlo Sylwett).Broskvičku a meruňku Horizonem.Trocha mě zbyla, tak jsem šmrncnul ještě slívu Malvazinku. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.208 (?), 22.4.2015 0:01

Zdravím

Říkám to nerad, ale předjarní postřik je vyhazování peněz a zátěž přírody.

Toto moje stanovisko sdílí i agro bio.

Oleoekol je postřik tvořený z řepkového oleje a ničí postřikovače a co je hlavní je k ničemu.

Já nevím, že by Calypso bylo ovocyd.  Jestli jste už objevily matky mšic tak to beru na zřetel.

Calypso se používá hlavně do květu a začátku odkvětu slivek na pilatku.

Hlavně by jste měli vyjet s postřikem do květú meruněk a višní proti moniliové spále. (né v době letu včel!!!)

Jestli mohu radit tak se na jaře používá hlavně Clarinet, ten účinkuje i při teplotě 5"C a je účinný i na strupovitost hrušní jako jediný.

s pozdravem    sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 22.4.2015 8:25

Na jarní postřik (Calypso+Silwet)jsou názory různé.Zda hubí širší spektrum přezimujících škůdců přesně nevím(je na to registrovaný).Rozhodně významě omezuje výskyt květopasa(aplikace nad 17*C).Zkoušel jsem ošetřovat ob rok.To se mě neosvědčilo.V roce neošetřených stromů byl vždy vysoký výskyt květopasa, což je u zahrádkářů vlastnících řekněme 4÷5 jabloňových zákrsků či vřeten podstatná věc.Zůstanu tedy na klasice. - Mičurin II (470 m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika