Postřiky jabloní



Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 230.187 (?)
29.11.2014 9:11

Děkuji za tuto diskusi, potvrdila mé obavy o vysokém počtu postřiků na plody za vegetaci a dalších postřicích na skladech. Některé tyto postřiky se po čase zakazují (proč asi?). Nechci být pokusným králíkem výzkumníků nových pesticidů, fungicidů atd.

Potvrdil jsem si svoji postřikovou strategii - ošetřuji chemicky jen na holé větve (listopad-březen) v termínech zásahu proti kadeřavosti broskvoní a omyju při tom i ostatní druhy.

1/4 úrody jablek si odeberou obaleči, v menším množství i jiní škůdci, rané třešně, višně, meruňky, broskve škůdci prakticky nenapadají (až po dozrání vosy, špačci a brouci). Počítám s tím a stromů mám tolik, aby zbylo i na rodinu. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 28.11.2014 19:13, zobrazeno: 16128x

Dobrý večer,

nevím, jestli to někde tady na foru již bylo zmíněno, ale nikde jsem to nenašel. Zajímalo by mě, kolikrát za sezonu jsou stříkány nebo jinak chemicky ošetřovány jabloně pěstované v sadech, myslím intenzivní sady ne ekosady atd.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 28.11.2014 19:16

Myslim ze by bolo lepsie napisat do konkretneho sadu, lebo takto to budu iba dohady. Zalezi totiz, ake sa v tom konkretnom sade pestuju odrody, kde sa nachadza a podobne.. Podla podobnych kriterii, to niektorom môzu byt napr. 10 postreky a v inom 30.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 28.11.2014 19:18

No mě to zajímá spíš tak všeobecně, nemám žádné ko nkrétní představu. Jen jsem chtěl věděl plus mínus kolik postřiků se aplikuje :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.15 (?), 28.11.2014 19:56

Zavisi to od pocasia v danom roku, pestovanej odrode a celkovo filozofii podniku (bioprodukcia / integrovana produkcia). Mam vcelku doveryhodne info o intenzite postrekov v nedalekej nemenovanej firme pri Piestanoch, spodne cislo je 20 postrekov cisto pesticidnej povahy (fungicidy, insekticidy) + dalsie postreky hnojivami a dalsimi pomocnymi latkami. Vacsina z toho nie su solo aplikacie ale tank mixy viaçerych pripravkov. Tych postrekov je samozrejme viac, nie o kazdom sa dozviem. Obzvlast vela fungicidov pouzivaju v jabloniach na zaciatku sezony a potom insekticidy proti obalovacovi. Tento rok sme tu mali na jesen premnozene azijske lienky, ktore vraj u nich tiez likvidovali nejakym insekticidom. Oficialne vraj pestuju v systeme IP, ale ja osobne tomu neverim. Intenzita ich zasahov ako aj volba pouzitych ucinnych latok svedci o opaku. Niekedy si tak myslim, ze by kazde predavane jablko malo mat preukaz so zaznamom kedy a cim boli striekane. To by sa ludia mozno ludia konecne uvedomili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 28.11.2014 20:43

Četl jsem údaj z bývalé NSR, že na odrůdu GLOSTER 69 bylo aplikované celkem 26 postřiků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 28.11.2014 21:21

Je to 20 - 30 postřků. K tomu se ještě provádělo posklizňové ošetření (máčení) fungicidem (např. Tecto) proti skládkovým chorobám. Tecto už není povoleno a o jiném nevím. Třeba se to už nedělá. Trošku odbočím k bramborám: 20 postřiků proti plísni v Holandsku a Belgii za vegetaci. A banány slíznou i 40 postřiků za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 29.11.2014 8:12

Pane Kuky, nedival jste se na herbicid Spectrum ? Ucinna latka 720 g/l Dimethenamid-P, nemecky popis zde. U nas se prodava pod obchodnim nazvem Outlook. V Nemecku ma pomerne sirokou registraci. Jaky na nej mate nazor, pokud odhledneme od nemile skutecnosti, ze se prodava jen velke baleni? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 230.187 (?), 29.11.2014 9:11

Děkuji za tuto diskusi, potvrdila mé obavy o vysokém počtu postřiků na plody za vegetaci a dalších postřicích na skladech. Některé tyto postřiky se po čase zakazují (proč asi?). Nechci být pokusným králíkem výzkumníků nových pesticidů, fungicidů atd.

Potvrdil jsem si svoji postřikovou strategii - ošetřuji chemicky jen na holé větve (listopad-březen) v termínech zásahu proti kadeřavosti broskvoní a omyju při tom i ostatní druhy.

1/4 úrody jablek si odeberou obaleči, v menším množství i jiní škůdci, rané třešně, višně, meruňky, broskve škůdci prakticky nenapadají (až po dozrání vosy, špačci a brouci). Počítám s tím a stromů mám tolik, aby zbylo i na rodinu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 29.11.2014 9:27


Spectrum neznám, ale je to zajímavý herbicid. Třeba se časem objeví i v malém balení. U nás má mnohem užší spektrum použití, než v Německu. Ale to tak obecně často bývá. Záleží na registraci. Zatím si vystačím se Stompem a trochu i se Sencorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.68 (?), 29.11.2014 9:20

Mám kamaráda ze školy, který je vedoucím sadů. Schválně jsem se ho ptal a u Goldenu proti strupovitosti je to 12 až 15 postřiků za rok. Záleží na průběhu počasí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika