Lis na ovoce



host - 85.27 (?)
30.11.2006 14:44
Co se týče drtičů: válcový se zuby drtí na pravidelně stejné kousky - výtežnost je pak asi o 10% vyšší
rotační nožový drtič drtí dobře jen tvrdé plody, jinak trochu na kaši, výtěžnost lisování je o něco menší, ale drcení je mnohem rychleší. TZkusil jsem obojí, zůstal jsem u mixérového s výhozem. Moučná jablka ovšem nemoštuji a nůž udržuji ostrý
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 1.251 (?), 21.2.2007 11:04
Barva musí mít atest pro styk s potravinami, nejlépe se stáhne na webových stránkách výrobce. Z rozpouštědlových barev nejlepší parametry, tvrdost atd asi dosahují epoxidové barvy a tmely, např Epolex bílý odstín ten atest má.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.28 (?), 4.10.2006 21:04
Po několika různých pokusech jsem zjistil,že nejlepší a nejpevnější na lisování je obyčejný jutový pytel,jaký se používá na brambory.Je pevný a propustný.Používám jej pro lisování jablečné drtě pro přípravu kvasu na kořalku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.20 (?), 4.10.2006 22:54

Dnes ale neni problém koupit originalní plachetku. Problém vidím v tom koši a lisování.

Rři odstřeďování ale na materiálu nezáleží, tam není tlak klerý látku trhá. Lis a koš je pro mne historie.       VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.153 (?), 21.10.2006 17:11
Ahojky, nejlepším lisem na drobné ovoce pokud ho lisujete ručně jsou dámské silonky. S mamkou takto děláme ovocné šťávy z rybízu, angreštu atd. Před samotným lisováním jen plody umyjeme a pomixujeme ponorným mixérem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.168 (?), 23.10.2006 23:49

S tou ždímačkou mě to také napadlo, ale neměla jsem odvahu to zkusit( rodina si myslela, že jsem se zbláznila), jak jste vyřešil ten problém styku ovcné šťávy se železem, určitě v té ždímačce nějaké železo je. Tu nádobu na ždímání mám nerezovou, ale s tím ostatním si nejsem jistá. Jitka Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 24.10.2006 0:12

Je pravda že buben je zinkovaný, ale ta šťáva jím jen prolelí jak letadlo dešťěm. To ostatní je dostatečně barvené a také hned  odteče. Osobně jsem se toho nebál, že bych tím něco stratil nebo se nějak nakazil. Nejsem alergik a aní příznivce živita člověka v inkubátoru.    VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.2 (?), 24.10.2006 16:36

Já se osobně nebojím, že bych nepřežila po požití moštu, který byl odstředěn ve ždímačce, ale mám malou vnučku a rodiče jsou více, než úzkostlví. Možná, že by pomohlo ždímačku rozebrat a nechat zevnitř nastříkat, nějakou práškovou eko barvou, nebo Vás napadá , něco lepšího? Zdraví Jitka Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.20 (?), 24.10.2006 23:09
Tak nato potřebujete šikovného kutila. Co takhle zjistit výrobce a zeptat se jeho. Dříve nebývaly drahé a potom by jste mohla moštovat pro celou vesnici. A co drtič máte?   A technologii sterilace? A zátkování? A lahve?  Aaaaaaaaaa..........          VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.168 (?), 25.10.2006 0:02

O rozebrání ždímačky nemám obavu, v tom problém nevidím, výrobce již nezjistím, protože je z bývalé NDR, takže se musím spolehnout jedině na nějaký odolný ekologický nátěr. Bohužel se teď nemohu podívat z jakého materiálu je vyrobena nádrž na odstřeďování, pouze vím, že ten buben na odstřeďování je z nerezu. No a s tím drcením mám také problém, tak jak to děláme teď ,tak je to hrozně otravná a zdlouhavá práce. Drtíme to válcem s trny, ale je to nějaké "samodomo", které nám půjčuje soused. Řeším problém, zda koupit drtič elektický shark fruit (nožový), nebo elektrický klasický ( 2 válce s nerezovými trny) Máte nějaký dobrý tip? Poraďte mi. Díky J.Š.

PS. Jo a to uskladnění, to máme vyzkoušené - skleněné, vysířené demižony a vydrží to dva roky, krásně průzračné a voňavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.27 (?), 30.11.2006 14:44
Co se týče drtičů: válcový se zuby drtí na pravidelně stejné kousky - výtežnost je pak asi o 10% vyšší
rotační nožový drtič drtí dobře jen tvrdé plody, jinak trochu na kaši, výtěžnost lisování je o něco menší, ale drcení je mnohem rychleší. TZkusil jsem obojí, zůstal jsem u mixérového s výhozem. Moučná jablka ovšem nemoštuji a nůž udržuji ostrý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika