Určení odrůdy



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.223 (?)
25.8.2016 21:08
Ešte malý dodatok keď už sme jabloň určili ako Bohemiu. Trochu v tieni tej červenej Bohemie je jej žltoplodá (alebo "zlatoplodá") mutácia Bohemia Gold (viď foto). Ja osobne tiež preferujem tú červenoplodú, aj keď momentálne pestujem obe. IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
PetrT - (6) - 160.100 (?), 24.8.2016 10:11, zobrazeno: 5072x

Prosím o pomoc při určení odrůdy viz. foto 



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.192 (?), 24.8.2016 11:05
Mohla by to byť Bohemia (červenšia mutácia Rubínu), guľovitý tvar, farba, lenticely aj listy stromu by zodpovedali. Netvrdím to ale stopercentne, kališná jamka by mala byť o niečo väčšia a v pozadí vidno trochu kopčeky, na Bohemiu sú tie jablká veľmi dobre vyfarbené, na dané prostredie až príliš. Viac by napovedalo vidieť celý strom naživo, mať jablká v ruke a najmä ich chuť, potom by bola diagnostika jednoznačná. Pre Bohemiu by svedčala skôr sladká chuť, žltkastá (nie biela) farba dužiny a jej nie príliš tuhá konzistencia. IH. (na foto 1,2 je Bohemia). P.S.: Ďalšie možnosti: Aneta, Lord Lambourne červený(nesedí tvarovo), Diamant (nesedí farebne), Rucla (nesedí časovo). Zostávam pri tipe Bohemia. :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 24.8.2016 13:37

Souhlas, jen bych zůstal u původní odrůdy, tedy Rubín, tohle zcela červené asi nebude. Na těch větvích je vidět i jistá vyholenost, takže Rubín je docela pravděpodobný...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.171 (?), 24.8.2016 14:32
Môže byť, aj keď mne pripadá tá červeň na Rubín príliš kontinuálne rozmytá... Moje Rubíny boli viac pásikované resp. žíhané (teraz mám už len Bohemiu). Každopádne má zadávateľ kvalitnú odrodu :-) Bol by som ešte zvedavý na názor pána Vysloužila, ktorý zmieňoval že Rubín aj Bohemia sú jeho obľúbencami a pestuje ich dlhé roky - teda ak bude považovať za potrebné sa vyjadriť. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.156 (?), 24.8.2016 18:17
No mé Rubíny vypadají v tuto dobu úplně stejně jako ty na fotce.Jinak zcela vážně zvažuju že tuto odrůdu přeroubuju, nakolik jejím obřím handicapem je dost brzké zrání tady u nás a následkem toho, velká atraktivita pro bodavý hmyz a mě už nebaví sbírat shnilá, velká a potenciálně krásná jablka ze země. Podobný problém má Alkmene a Libernáč Wintzki. Možná tam naštěpím Koženou renetu podzimní, chutově není o nic horší (spíš naopak), dozrává později, nehnije ani nestrupatí... Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.8.2016 20:57

Moje Rubíny jsou zřetelně a výrazně žíhané, včetně těch úplně zralých. Na fotce zadavatele je jednoznačně Bohemia. (pokud nejde o nějaké vzácnější mutace jako Dark Rubín či Top Bohemia). Takto rozmytou červeň původní odrůda nemá. Nechci se přít pane inženýre, ale soudím, že to co považujete za své Rubíny je ve skutečnosti Bohemia. Myslím, že před pár lety jsme na toto téma již diskutovali. Ostatně nahlédněte do kterékoli pomologie, kde je Rubín vyobrazený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 189.156 (?), 24.8.2016 21:51
Inu já se taky nechci přít, v tomto případě asi opravdu není o čem, bude to tedy Bohemia. Měl jsem za to, že je vybarvená ještě o něco vice. Ovšem vzhledem k tomu, že méně vybarvené Rubíny než ty mé prakticky nevídám, znamená to že následná odrůda už je více rozšířená než původní, no to jsou ale věci... Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrT - (6) - 160.100 (?), 25.8.2016 7:48

Děkuji za pomoc. Ještě přikládám fotky dle mého názoru Rubínu, který je výrazněji žíhaný a také celého stromu určené Bohemie. 

Rubín
Rubín
Bohemia strom
Bohemia strom
Bohemia plody
Bohemia plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 25.8.2016 8:28

No možná jsem trochu přestřelil, když jsem řekl, že ty mé Rubíny vypadají úplně stejně jako ty fotce. Když koukám na ty fotky pravého Rubínu, tak to se víc blíží těm mým..

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.223 (?), 25.8.2016 21:08
Ešte malý dodatok keď už sme jabloň určili ako Bohemiu. Trochu v tieni tej červenej Bohemie je jej žltoplodá (alebo "zlatoplodá") mutácia Bohemia Gold (viď foto). Ja osobne tiež preferujem tú červenoplodú, aj keď momentálne pestujem obe. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika