Panenské - zkušenosti s pěstováním



Stránky: 1,  2   
Hetty - (9) - 97.164 (?) 
25.3.2015 9:28, zobrazeno: 11893x

Dobrý den, chci si pořídit vysokokmen této odrůdy můžete mi poradit pár zkušeností s touto odrůdou řez nemoci ap. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 25.3.2015 22:29

Moje zkušenost s Panenským je jenom z dětství  v 50. letech minulého století. Byly to hóódně vysoké stromy v alejích podél silnic, polních cest i na mezích. Nikdo je většinou neprořezával, natož aby je stříkal. Sklízeli se spodní části koruny, vršek se buď oklepal, či nechal opadat. I padané plody se daly skladovat.
Jako děti jsme je milovaly. Malá, podlouhlá a sympatická jablíčka, po odležení výborné chuti. Nevzpomínám si, že by byla strupatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hetty - (9) - 97.164 (?), 26.3.2015 7:38

Děkuji moc právě proto bych si ji pořídila ani tak pro velkou produkci ale spíš chci soliterní strom do venkovské zahrady s odolnými přesto chutnými jablky kde by mohli mít ptáci hnízdní budku a pod ním lavičku, hrabat listí mi nevadí.-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 125.240 (?), 26.3.2015 18:27

Rouby Panenského Zlepšeného jsem objednal z Holovous a narouboval na jaderničkovou podnož. Rouboval jsem před třemi roky, myslím, že příští rok budou první jabka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.136 (?), 26.3.2015 19:15

Panenské zlepšené již není ale panenské české.

Odbočím od tématu, totiž mě by zajímalo, proč se obecně staré odrůdy nedoporučují štěpovat na typové podnože např. M26. A proč moderní tržní odrůdy s nedoporučuje štěpovat zase na bujné a semenné podnože?

Proč by taková Vanda nemohla být na semenáči?A dávat dobré ovoce. A proč např Matčino by nešlo pěstovat na vegetativních podnožích?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 136.209 (?), 26.3.2015 19:44

Do svého sadu jsem nakoupil několik moderních cv (Topaz, Resista, Rubinola, Rajka, Rosana, Lotos...) a nyní je roubuji na semenáče - vesměs prosperují velmi dobře a plodí kvalitní ovoce.

Panenské znám od známých, zůstalo v sadu od 1. pol.min. století, dnes už v soutěži neobstojí.

Možná by stálo za pokus štěpovat jej na veget. podnož a věnovat mu profesionální péči. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.69 (?), 27.3.2015 10:20

Panenské i Matčino se na zakrskovych podnozich pěstovat dají, ale marná sláva, skoro neplodi. Zkouším to už léta. I. Vejvancicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Hetty - (9) - 97.164 (?), 27.3.2015 9:48

Zkouším tuto odrůdu jablka na vysokokmeni sehnat již od podzimu, ale nedaří se mi. Nevíte kde by je mohli mít v prodeji.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 27.3.2015 11:09

Asi před dvěma týdny mně panenské na podnoži A2 zaslali z firmy Arbia Malenovice u Zlína. Orientují se na staré odrůdy. Teď ovšem uvádějí na svých stránkách, že není letos v nabídce. Chce to asi zavolat, jak to vlastně je.

 Panenských mám 4 věkovité stromy v Polabí, stále plodí s minimální údržbou a plody z 90 % skončí v moštu a palírně. Na obojí velmi vhodné. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hetty - (9) - 97.164 (?), 27.3.2015 11:46

Děkuji moc hned to zkusím. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika