Orion



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?)
20.10.2014 20:12

Zdravíčko ovocnáři.V neděli jsem dělal prohlídu uskladnění.Dva Orioni byly krásně žlutí.Jeden jsem dneska ochutnal.Odpouštím mu jeho bujný růst (na štíhlém vřetenu je to honička),odpouštím mu jeho menší plodnost a vneposlední ředě i jeho napadení strupovitostí v posledních dvou letech.Při jeho konzumaci se mě vybavila chuť z dětství, kdy jsme na vesnici vymačkali citron, dolili vodou a osladily cukrem(starší borci vědí o jaké chuti mluvím)a to přilepšené zvláštní odrůdovou příchutí.Malý postřech - Doporučená sklizeň začátkem října. Z důvodů nepřítomnosti jse jej sklidil asi o týden později a na chuti to jen prospělo i když jsem zřejmě zkrátil skladovatelnost.Skvělé jablko - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2014 10:02

Já si naopak ty nové bujnější triploidy nemohu vynachválit. Konečně odrůdy, které nemusím přemlouvat k růstu. Na druhé straně budu asi muset přehodnotit svoji letitou strategii, že jedinou slušnou podnoží je semenáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 17.10.2014 11:22

Jonagored (na M9) a dříve Jonagold (na M4) patří u mě, vedle Hany (na M9), k nejbujněji rostoucím odrůdám, které nejvíce zahušťují korunu letorosty. To ani ten Sirius (na M26) nedělá tolik problémů.
Z triploidů se třeba Sir Prize (na J-TE-E) chová docela vzorně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.10 (?), 20.10.2014 21:14

Zajisté, Sirius, sice roste bujně ale málo se větví. Takže pokud není vyloženě "tradičně" každoročně stříhán, neudělá z jabloně ježka plných rubů a vlků.

Hana u mně na M26 v pohodě, ale Stark earliest, ten zahušťuje velmi - když už jsme u těch letních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 20.10.2014 20:12

Zdravíčko ovocnáři.V neděli jsem dělal prohlídu uskladnění.Dva Orioni byly krásně žlutí.Jeden jsem dneska ochutnal.Odpouštím mu jeho bujný růst (na štíhlém vřetenu je to honička),odpouštím mu jeho menší plodnost a vneposlední ředě i jeho napadení strupovitostí v posledních dvou letech.Při jeho konzumaci se mě vybavila chuť z dětství, kdy jsme na vesnici vymačkali citron, dolili vodou a osladily cukrem(starší borci vědí o jaké chuti mluvím)a to přilepšené zvláštní odrůdovou příchutí.Malý postřech - Doporučená sklizeň začátkem října. Z důvodů nepřítomnosti jse jej sklidil asi o týden později a na chuti to jen prospělo i když jsem zřejmě zkrátil skladovatelnost.Skvělé jablko - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.40 (?), 15.5.2015 19:23
Po niekoľkých slabých rokoch sa ukázal Orion v takejto kráse. Kysuce, 420 mn. Laco

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 19.5.2015 9:39

Také mě letos Orion nebývale zakvetl.Poprvé budu dělat významější probírku plůdků.Zatím měl v minulých letech slabou plodnost, což mu vzhledem k jeho vyjímečné kvalitě plodů toleruji. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.5.2015 16:34

Loni zjara zakoupený a zasazený Orion na podnoži MM111 vytvořil po zkrácení obrostu při výsadbě silné 30-40 cm letorosty, na kterých se letos objevily květy. Takže mi nezbývá než potvrdit brzskou plodnost, jak uvádí literatura "Jádroviny" od p. Dušana Nesrsty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 20.10.2015 22:04

Orion - 2015 - šíhlé vřeteno - Mičurin II (470 m)

Pro odlehčení atmosféry přidávám do pomologické galerie toto skvělé jablko.Fakt se letos Orion pochlapil.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 17.10.2016 21:10

Orion - 2016 - štíhlé vřeteno

Letos katastrofa.Sklidil jsem 8 plodů a o kvalitě nejsem letos přesvědčen.Po loňské přepychové úrodě letos propadák.Zdá se že je to notorický alternista.Vím, mám nevhodnou podnož (MM106) pro tuto odrůdu na štíhlé vřeteno ale takové výkyvy jsem nečekal.Dělá tato odrůda i ostatním takové problémy? - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 21.10.2015 8:26

...a opět jste mě dostal jak se říká "do kolen". Srnčí zvěř mi oddálila plodnost o další rok, ale mladému stromku to prospěje a příští rok mi to s Orionem vyjde, jak doufám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika