Opadání velkých nezralých jablk na James Grieve



host - 82.25 (?) 
2.4.2016 22:24, zobrazeno: 3333x
Zdravím všechny. Prosím poraďte. Každý rok mi opadají všechna jablka ze stromu James Grieve. Před dozráním. Strom má cca 10 let. (Vedle roste stejně stará skorka Jůlie a rodí výborně). Chybí mu něco? Děkuji. Petr, Hodonín.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?), 8.4.2016 23:42

Zdravím

Napřed Vám musím říci, že každá odrůda a i strom a i podnož reagují jinak byť jsou vedle sebe. Odrůda James Grieve se mi jeví poslední roky, že hůře zvládá oteplování klimatu a prudké změny v počasí. Tento projev jsem pozoroval i u Matčina. James G. je i sama o sobě hodně padavá odrůda.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.25 (?), 16.4.2016 22:30

Díky za příspěvek. Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.4.2016 12:22

Já bych tedy toto na změny klimatu nesváděl. James Grieve patří k odrůdám s nějvyšší plodností. Té se tromek snaží dosáhnout - prostřednictvím velké násady plodů - za každou cenu, a to i ve špatné půdě i s nedostatkem živin. 
    Věřím, že při důsledném detailním řezu (James G. vyžaduje pravidelnou redukci plodonosného obrostu) a řádném pohnojení, bude plodit bez problémů. Vždyť J.G. je považován nejvděčnější odrůdu pro začátečníky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.25 (?), 18.4.2016 21:39

Díky za informace. Přihnojím NPK, a ještě více prořežu i když už je v květu. Uvažuji, jestli něco nenapadá i stopku jablk, nějaká plíseň? Vzrostlého stromu je mi líto rušit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika