Odrůdy jabloní



Stránky: 1,  2   
lali.ja - (3) - 44.167 (?) 
10.11.2014 18:29, zobrazeno: 14323x

Poradí mi někdo, jakou odrůdu jabloně mám koupit, když chci jednu podzimní do vánoc, jednu zimní nějak do února by dostačovalo bohatě. Chtěla bych štrůdláky, jako mívali sousedé a vždy nám dali také. Další na jídlo. Máme rádi šťavnaté, klidně i navinulé chuti, nevím proč, ale červené. Sháněla jsem řehtáče, ale nějak z té koupi sešlo, ani mi nebylo vysvětleno, jestli je to jablko podzimní nebo jak. Je to pro mě vzpomínka zase na dětství. Takže nakonec jsem letos nekoupila nic a další rok uteče bez domácích jablek. Díky za radu lali

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 10.11.2014 22:53

Prodej stromků, s. r. o.
je to ale na podnoži A2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lali.ja - (3) - 44.167 (?), 11.11.2014 15:24

Díky, ale nejsem žádný odborník, takže podnož neřeším, jen bych chtěla dětem a vnoučatům zajistit dobrá jablka, myslela jsem na rubín nebo dnes nabízí všude delicius a gala, podnož je mi fuk, zajímá mě spíš chuť a vzrůstnost, protože mi postačí nízké kmeny na česání ve stoje nebo schůdky nic velkého... lali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 11.11.2014 16:43

Mozna by bylo dobre na to jit z druhe strany, napiste jake jablone mate moznost koupit (jake jste si predbezna vybrala) a na jake podnozi je maji.  Take v jake jste cca poloze nebo lokalite a pak Vam jiste nekdo poradi. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 11.11.2014 20:02

Kdybych měla vybrat jen dvě, volila bych Matčino a Rajku nebo Rubinolu.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.181 (?), 11.11.2014 21:32

Tak jednoduché to není a fuk by vám to být nemělo, přečtěte si fórum a pochopíte. Ze zákrsků toho tolik nesklidíte, škůdců je hodně a právě Rubín jim chutná, některé odrůdy nejsou rezistentní a vyžadují chemickou ochranu jako třeba ten Golden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 11.11.2014 17:57

Řehtáč je sice krásně voňavé podzimní jablko, ale od jeho pěstování bylo ustoupeno právě pro typicky velký pevný jádřinec. Snaha pro výběr moderních odrůd je, aby jádřinec byl malý a "hluchý", stromek byl kompaktní a šel brzo do plodnosti (potažmo i brzo "do kytek" = krátkověký), sladké aromatické, šťavnaté a dobře reagovalo na řízení zrání ve velkoskladech,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2014 18:25

No jestli chcete dvě jabloně, pokud možno malé, tak aby se dali otrhat ze země, tak nemá cenu řešit skladovatelnost do února. To zbaštíte ještě ze stromu. Skladovatelnost do ůnora má smysl řešit v takovém případě, jen když jablka nejíte, ale pak zas nemá smyslty jablka pěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.118 (?), 13.11.2014 8:37

Vašim požadavkům podle mne odpovídá například tento návrh řešení:

1. Jablka do Vánoc, trochu navinulá či sladká: Lipno, Aneta, Karneval, Rubinola, Rozela

2. Pozdnější zralost: Topaz, Merkur, Admirál, Orion (žlutý, ale dobrý)

a pro požadavek menšího vzrůstu zákrsek na podnoži M9 nebo M26.

Ale existuje nepřeberné množství dalších variant, v dobré školce Vám jistě poradí z toho, co mají k dispozici. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 13.11.2014 19:36

U mně plodné odrůdy (Karmína, Idared, Golden a nakonec i Florina) dají bez žebříku 3/4 metráku každá (a ještě něco na mošt). Ale je fakt, že prťavej zrovna nejsemwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika