Odrůda Vitos, Fantazia



Stránky: 1,  2   
host - 8.78 (?) 
15.3.2008 18:07, zobrazeno: 24907x

Dobrý den, maminka by si chtěla dát do své zahrádky jabloň - Vitos nebo Fantazii. Poraďte, prosím, kde ji sehnat. Jsme z okresu Žďár nad Sázavou. Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 16.3.2008 18:14

Dobrý večer.Ptejte se v ovocných školkách.Fantazii by mohli mít.Tuším,že Vitos je rezist. kříženec s Fantazií,chutí jí podobnou.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.78 (?), 16.3.2008 21:00

Děkuji moc za odpověď. Nemůžete mi, prosím, poradit, kde je na Vysočině nějaká školka (pokud to není reklama, snad ne). Nepodařilo se mi totiž žádnou najít. A s Vitosem máte pravdu, je to tak. Jen tyto odrůdy nemůžeme sehnat. A myslíte, že jsou vhodné na podmínky Vysočiny - jižní svah?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.85 (?), 19.3.2008 22:10

Dobrý den, uvedené odrůdy jsou polského původu a lze je tam sehnat. Z hlediska dopravy je aktuání zaslat rouby a naroubovat je.  Nejedná se o rezistenty. V sočasné době není vo tyto odrůdy komerční zájem.  Odrůdu Witos bych doporučil nahradit naši odrůdou Delor a  Fantazii naši odrůdou Delikates. Doporučuji vyžešit tuto záležitost na podzim 2008.  Vladislav Karviná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 20.3.2008 11:12

Fantazia je známá polská odrůda, Vitos si nejsem jistý, spíš bych řekl, že český. Fantazia má chuť skutečně skvělou - podobnou Čisteckému. Strupovitostí ale trpí na můj vkus příliš. 
   Vitos znám jen z literatury, měl by být rezistentní nebo alespoň velmi odolný. Jestli tím ale ztratil něco na chuti, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.124 (?), 20.3.2008 18:39

Je to obojí polské. Vitos je rezistent tažený z Fantazie. Dále je zajímavá odrůda Ligol. Domnívám se, že chuťově však uvedené odrůdy Fantazii nepřekonají, ikdyž se velice přibližují. Fantazii udržuji a sem tam namnožím z jakési úcty k této odrůdě, neboť mi určitě dlouholetí zahrátkáři dají za pravdu, že když se kdysi dávno tato odrůda objevila u nás, byla to opravdu fantazie v pravém slova smyslu. V současné době bych ji však nedoporučoval vzhledem k jejím nectnostem (strupovitost, gumovitost, monilioza atd.)

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.231 (?), 22.11.2009 7:09

Vitoš ja rezistentní odrůda. Včera jsem ji koupil v Ovocné a okrasné školce ve Strážnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.17 (?), 3.3.2011 9:25
koupil jsem v polskem tesine ligol i fantaziji je to druhy rok co jsem ji zasadil tak uvidim co je to za vykvetferdinand
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.166 (?), 3.3.2011 13:30
S Ligolom má dlhoročné skúsenosti Janko Majzel z Brodna pri Žiline. Pred pár rokmi ju v rebríčku bohatého repertoáru pestovaných odrôd hodnotil ako najchutnejšiu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.247 (?), 18.3.2011 21:51

Witos je polska odroda, je to polygenny rezistent Vf + Va odolny aj na nove rasy chrastavitosti, pomerne odolny aj proti spale, chutovo dobry. .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika