Odrůda jabloně - kdo to zná?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 81.52 (?) 
4.6.2007 12:43, zobrazeno: 28322x
Přátelé, pátrám po názvu odrůdy jabloně, která se u nás vyskytuje pod názvem Židovka. Plodí neuvěřitelně mnoho jablek, krásně vybarvených, velikosti tak do 6cm v průměru a spíše menší. Když to strčíte do marmelády, tak na ní můžete brousit kudlu. Chuťově je spíše více natrpklá, ale není to nepříjemná chuť, spíše taková pikantní. Barva plodů je Velmi podobná tomu logu digitální televize u reklamy na tomto vebu a pak do červena ale velmi krásné barvy. Strom roste pomalu, má křehké dřevo a je odolný snad i proti průjezdu tankem. Neviděl jsem to omrznout, neviděl jsem na tom mšice a ani jiné choroby. Jediné co vím, že se to špatně roubuje. Nemáte představu o čem je řeč? Vím v okolí o posledním stromku, který už má snad dvěstě let, ale není vyšší než čtyři metry a plodí i když ty ostatní jsou rády, že mají listí. Poraďte. Mohu poskytnout i fotku stromu, fotku plodu nemám.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 4.6.2007 14:21
Odkud jste? Neporadím Vám, ale myslím, že něco takového by nemělo být zapomenuto. I když se špatně roubuje, mělo by se to zkoušet. Možná by se lépe ujímala na vlastní semenáč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.6.2007 16:50
Určitě zkuste nabídnout fotku, lépe i s detailem. Je možné že se jedná o místní semenáč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.52 (?), 5.6.2007 6:05
Jsem z Karviné a semenáč to stopro není. Roubovával to po vesnici můj děda zamlada a ten zemřel v devadesáti před pár lety. Že je to roubované na podnož se dá poznat podle toho, že v místě srůstu se vytvoří kalus jako chlapské létko omotané kolem kmene. Vždy tam je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.6.2007 10:12
Myslel jsem to jinak. Jabloň obvykle vyroste v místě jako náhodný semenáč a protože se osvědčí, nechají si ji sousedé naštěpovat do svých zahrad. V každém kraji jsou takové lokální odrůdy, na které místní lidé nedají dopustit. Utčitě stojí zato o nich dát vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 23.6.2007 23:22
Pokud to kvete velice pozdě, kdy už žádné jiné jabloně nekvetou a taky pozdě raší, pasovalo by to na nějakou formu Hedvábného Pozděkvětného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.122 (?), 19.8.2007 14:20
Prosím, o emailovou adresu na Vás, pište na: JanosVaclav@seznam.cz
Děkuji za ochotu, přeji vše dobré. Václav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Yantschi - (32), 22.8.2007 10:59
Bez plodov, alebo aspon fotiek tazko. Mam v databaze cca 450 odrod jabloni, ale s menom Zidovka som sa nestretol. Snad najvacsim odbornikom v tejto oblasti je prof. Rehorek zo ZF MZLU v Brne. Pripajam fotky aspon toho Hodvabneho.
Hedvabne pozdekvetouci
Hedvabne pozdekvetouci
Hedvábné bílé zimní
Hedvábné bílé zimní
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.8 (?), 22.8.2007 16:06
Pravděpodobně máte na mysli prof. Řezníčka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Yantschi - (32), 30.8.2007 9:15
žišmárja, samozrejme, prof. Řezniček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika