Odrůda Admirál



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 7.142 (?) 
16.10.2010 19:47, zobrazeno: 76707x

Jabloň Admirál je v prodeji, znáte někdo její pomologický popis? Díky. R.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.10.2010 20:23

Bohužel v prodeji je Admirál jenom v Plzni, což je pro mne v současné době nedostupné. Podobně to je s odrůdou Shalimar.

Pomologický popis Admirála neznám, vím jen, že to je resistent a velmi pozdní odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 7.142 (?), 19.10.2010 8:40

Odrůda Admirál je skutečně v Plzni k dostání, po dlouhém hledání jsem zjistil, že je to Bohemia x Karmína x nšl, pozdně zimní, červeně žíhané  jablko podobné Šampionu. Shalimar - podle údajů na prodejně - prý bude až příští rok, letos prý byl naočkován. Víc o něm nevím. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.10.2010 12:35

Nebyl náhodou Admirál vyšlechtěn Petrem Kumštou ve Voticích?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.253 (?), 19.10.2010 17:53

Určitě nebyl, s p. Kumštou jsme diskutovali v Žirovnici, kde po nějaké době vystavoval na Zahradě Vysočiny a měl zde všechny odrůdy schválené i celou řadu novošlechtění, z nichž se celá řada jeví velmi nadějně. Viz Foto. v tomto týdnu jsem vznesl dotaz na p. Voráčka, jaká je situace u nových odrůd - odpověď připojuji  :

"Zdravím z Plzně,
Shalimar a Karneval nemáme pro letošní sezónu k dispozici, budou v příštím roce na podzim. Admirál budeme dobývat začátkem listopadu.
Stromky na M9 budeme taktéž začátkem listopadu - odrůdy: Luna, Sirius, Red Topaz, Ametyst.Kříženec aprimira je k dispozici, Na M26 jsou Topaz, Sirius, Ametyst, aj.  

Pavel Voráček
FYTOS

Pro úplnost Aprimira je kříženec meruňka x mirabelka   Adam

Admirál
Admirál
obr.1
obr.1
Expozice p. Kumšty
Expozice p. Kumšty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 210.6 (?), 22.10.2010 19:49

Letos jsem mněl první tři jablka odrůdy Admirál na přeroubované Otavě.Bohužel vzhledem k deštivému počasí dvě jablka praskla-následně hniloba a musela se vyhodit.Třetí prasklo až těsně před sklizní, takže se muselo předčasně degustovat.Dužnina chruplavá, podobná Šampionu ale chutnější.Ovšem z první úrody se nedjí dělat závěry, uvidíme příští rok.Strupovitostí ani padlím netrpěla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 6.12.2013 13:06

Náchylnost k hořké skvrnitosti?

U mě je nyní ještě brzo co se týče náchylnosti Admirálu proti hořké skvrnitosti.Mám ho cca zatím třičtvrtě roku-samozřejmě ještě nerodil.Ale podle článků z časopisu Zahradkář to vypadá docela dobře.Odrůdu posuzovali v hornobělských zkušebnách, a dosavadní krátkodobé výsledky byly uspokojivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.1.2014 17:05

Dnes jsme, po měsíci, provedli druhou ochutnávku sklizených plodů. A mohu opět říci: spokojenost. Dužnina velmi šťavnatá a chruplavá, velmi dobré chuti. Ženě se zdála více nakyslá, mně ne. Takže opět uvidíme, jak to bude v jarních měsících.

Dostatečná šťavnatost jablka je pro mne podmínkou nutnou, nikoli však postačující, pro příznivé hodnocení odrůdy.
Pokud je jablko málo šťavnaté, tak může třeba vonět jak půlka parfumérie, patří podle mě jen do štrůdlu či na křížaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 14.1.2014 19:03

Máte pravdu, pane Václave, šťavnatost je hodně důležitá. A řekl by jste, že Admirál překonal Bohemii, nebo že Bohemia je stále nepřekonaná? Určitě Bohemii překoná ve šťavnatosti a trvanlivosti. Chuť je podobná Bohemii? Někde se dokonce hodnotí jako vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.1.2014 21:14

Nemyslím si, že chuť Admirálu je podobná Bohemii. Šťavnatostí ji asi předčí, předpokládám, že ji předčí i skladovatelností.  Jestli je chuť vynikající, nebo jen velmi dobrá si sám netroufnu tvrdit.
Musím opět upozornit, že to je má první sklizeň, stromek byl sázen na jaře 2012. Už jsem o tom psal ve vlákně Shalimar, kde jsem se pokusil obě odrůdy porovnat, včetně obrázků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika