Odrůda Admirál



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
27.10.2014 13:39

Já mám půdu chudší, jílovitou. Myslíte, že na podnoži M 7 by rostl až moc. Plodí tato odrůda na koncí větví. Díky za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 27.10.2014 12:25

Zdravím. Chtěl bych se zeptat zda tato odrůda také plodí na koncích větví a zejména na jakých podnožích je tuto optimální pěstovat. Je lepší pro tuto odrůdu podnož M 26 nebo M 7. Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.10.2014 13:08

Velmi bujný triploid, vyholuje.Stran podnože bych volil slabou, mám ji na m9.Volba je na pěstiteli, zda preferuje vyšší tvar,zákrsek,potažmo kolik mertů čtverečních pro habit koruny, pěstování v travním drnu, bezplevelné míse.Pro volbu podnože je důležitá kvalita půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.10.2014 13:32

Je to bujný triploid, ale u mě nevyholuje, naopak pěkně obrůstá, alespoň zatím. Jak píše Alois, do dobré půdy spíš slabší podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 27.10.2014 13:39

Já mám půdu chudší, jílovitou. Myslíte, že na podnoži M 7 by rostl až moc. Plodí tato odrůda na koncí větví. Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.10.2014 15:15

Na své otázky nehledejte jednoduché paušální odpověďi.Pokoušel jsem se Vám naznačit, že volba podnože závisí na mnoha faktorech.Některé jsem vyjmenoval(kvalita půdy, půdní profil(výška jílu, spodní vody),struktůra půdy, trávní drn/herbicídní plocha, budoucí tvar a výška stromku, životní prostor v metrech).Z níchž si dle svých možnosti sám pěstitel volí jak velký strom, nebo stromeček má v plánu pěstovat.Není v mých silách znát Vaše preference a schopnosti, které můžete nabídnout,...jílovitou půdu nemám, M7 taky nemám.Ze svého pohledu, majitele stromku na m9 v kypré půdě proto nemohu poskytnout ucelené odpovědi pěstiteli, který bude tvarovat npř. vysokokmen.

Mám různé stromky na m26 z nichž některé mám na drátěnce, některé v trávním drnu.Jedny mají silnější kořínky, vhodné do vylepšené půdy, jiné mají pouze vlásečnice,vhodné do ještě lepší půdy-pořád mluvím o m26.Podle toho co plánujete tvarovat a co koupíte, usoudíte zdravotní stav/vitalitu kořenové soustavy.Následně dle informací zvolíte polohu, vhodný tvar, vylepšení půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 5.2.2016 15:24

Aby nám všem čekání na jaro rychleji ubíhalo, přidávám fotky postupného vybarvování Admirála, z loňského roku.

Admiral 1. srpna
Admiral 1. srpna
Admiral 1. září
Admiral 1. září
Admiral při sklizni
Admiral při sklizni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?), 5.2.2016 16:58

Nechci zde znovu pět chválu na Admirál, bylo by to nošení dříví do lesa. Na to, že je na trhu krátce, už o ní bylo napsáno hodně a i negativa (sklon k pihovitosti).
Lońskou úrodu jablek mi částečně poznamenaly kroupy. No kroupy, byly to malinké, velmi ostré kousky ledu. Padaly řídce, ale hnal je silný vítr. Tak některé plody jablek byly poznamenány velmi silně, že se nedaly ani uskladnit, jiné přečkaly naprosto bez újmy.
Plody Admirála, které se mi jevily jako poškozené, jsem uskladnil zvlášť a čekám, kdy se začnou kazit. Dosud nezačal ani jeden. To samé platí ještě u odrůdy Jonalord a Shalimar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika