Ochrana stromů



jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 3.94 (?)
16.4.2014 15:07

Stříkám tak mimo vegetaci celou zahradu, nemám žádné houbové choroby. Mědi se nebojím, je to stopový biogenní prvek obsažený i v mnoha multivitaminech. Ve vegetaci už hubím jen mšice, 20% obalečů a pilatek zatím obětuji. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 74.181 (?), 14.4.2014 11:31, zobrazeno: 7011x

Dobrý den,

je mi jasné, že na můj dotaz není snadné odpovědět, ale - jaké minimální ošteření stromů je opravdu nutné udělat. Chtěla jsem mít vše BIO, ale minulý rok mě přesvědčil, že taky nemusím mít nic. Mám asi 20 jabloní (palmet). Pokud by někdo poradil i ochranu na meruňku (na okrajích větví monilioza), broskve, švestky (minulý rok všechny plůdky opadaly), třešně (taky všechny), hrušky (bída), blumy, nashi (mám okousané květy). Za rady, jak mít úrodu, ale s opravdu minimální chemickou ochranou budu moc ráda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 14.4.2014 11:48

Pokud jde o jabloně, a pokud se do budoucna výrazně nezvýší tlak škůdců (a to je hodně důležité), myslím si, že u jabloní (bez rezistence) lze vyžít se 3-4 jarními postřiky proti houbovým chorobám, (ev. hořké pihovitosti).

Broskvoně stíkám min. 1x, max 2x opět proti houbovým chorobám.

Každý ale máme jiné odrůdy a v trochu jiných podmínkách, takže to stejně budete muset experimentálně zprubnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 14.4.2014 14:56

Také se snažím stříkat co nejméně. Broskev je nutná kvůli kadeřavosti, meruňka kvůli monilii, švestky kvůli červivosti a hrušeň kvůli rzi. U jabloní záleží na odrůdě.

Moje postřiky vypadají takhle : broskev - na podzim 1x Kuprikol (používá se i v bio kulturách), 2x zjara (Kuprikol, Syllit). Meruňka - podle druhu přípravku 1x cca v době kvetení. Švestky, ryngle - v době, kdy opadá 75-80% květních lístků 1x Zolone ap.(proti pilatce). Třešeň nestříkám, červíky před zavařováním odstraním ponořením plodů na chvíli do slané vody. Hrušně proti rzi stříkat musím, v okolí jsou jalovce. Takže 1x těsně před květem a 1x těsně po odkvětu Delan, Dithane. Jabloně, které nejsou rezistentní proti strupovitosti, 1x Syllitem většinou až po odkvětu (mělo by se ještě těsně před květem). Proti červivosti hrušně ani jabloně nestříkám. Z ostatních plodících rostlin angrešt 1x před květem a 1x po odkvětu proti am.padlí Discus.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.17 (?), 14.4.2014 20:49

tak to já postupuji obdobně jako paní Lída. Jen meruňku stříkám 2x proti monilioze (Baycor, Horizon) a jabloně -nerezistetní 3x Syllit, potom Zato nebo Discus, dále Talent, či Dithane. Navíc zjara, když stříkám proti kadeřavosti broskev, tak měďnatým prostředkem vezmu i jabloně a meruňku.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 14.4.2014 21:10

No já letos zjara také vzala po broskvoni Kuprikolem všechny stromy, ale udělala jsem to poprvé v životě, normálně to nedělám.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 3.94 (?), 16.4.2014 15:07

Stříkám tak mimo vegetaci celou zahradu, nemám žádné houbové choroby. Mědi se nebojím, je to stopový biogenní prvek obsažený i v mnoha multivitaminech. Ve vegetaci už hubím jen mšice, 20% obalečů a pilatek zatím obětuji. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 16.4.2014 15:27

Mohu-li doporučit, stříkám mlhovitým Cuprikolem před rašením i ořešák.Jinak bych uklízel a odvážel na podzim jenom listí. Není to snadné, používám i vikýř na střeše blízkého domu.Sklízím ale díky tomu kvalitní a velké polopapíráky.Bez antraknózy.Jinak to nejde.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika