Ochrana stromkov pred zverou



host - 49.42 (?) 
15.11.2015 17:39, zobrazeno: 3738x

Dobry den, zaujimala by ma vasa skusenost s ochranou stromkov hlavne cez zimu pred vysokou zverou. Samozrejme ze kmienky mam oplotene, len mi ide o hornu cast stromov-korunu, lebo by som bol nerad keby mi ich srny očesali. Konkretne ma zaujima napr. pouzitie hlinikovej folie na končeky stromov, mam novo zalozeny sad, asi 40 stromkov, a tento rok este nebudem riesit celkove oplotenie pozemku, tak by som vas poprosil o nejake rady. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 15.11.2015 18:31
Použijte Aversol
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.42 (?), 15.11.2015 20:37

vdaka za radu, vyzera to dobre, a za pár korún :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.46 (?), 15.11.2015 22:15

Manželka používá Stop Z. Tam kde zvěř nemá dostatek různých dřevin k okusu a vytloukání lýčí, jsou tyto prostředky neúčinné! Aby se to změnilo, museli by členové mysliveckých združení zvěř chovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.114 (?), 16.11.2015 8:45
No, my bydlíme na konci vesnice, nad námi pole, les. Na okraji pole spousta mladých topolů a stejně ty bestie chodí vytloukat parůžky na škumpy, které máme deset metrů od domu. Dokud jsme neměli plot, tak chodily i do zahrady u domu. Asi adrenalinoví závisláci...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 16.11.2015 9:25

Vypozoroval jsem, že srnci potřebují k vytloukání určitý prostor kolem stromku, který si k tomu vybrali. Stačí k tomu velká stébelnatá tráva, Např vysazené vrby kroucené v nízkém trávníku, byly během několika dnů úplně zlikvidované, veškerý nový obrost skončil v útrobách parožnatců. Zůstala jen jedna, co byla vysazena ve vysoké trávě. Nyní ji musíme dát ochranu z králičího pletiva. Červenou řepu mi oholili třikrát, jen pár metrů od baráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.141 (?), 16.11.2015 17:42

No já si myslim a z me skromně zkusenosti vim, ze pres zimu postačí kralici pletivo okolo kminku. Nejvetsi problémy jsem měl pres sezonu, kdy srnci vytloukají paruzky a pry si i timto značí teritorium. Pri tomto neochrani stromek nic, jen plot a proto jsem si cast zahrady, kde mam nasazené stromky oplotil. Srnci pletivo nadzvednou a kminek ohobluji. I kdyz jsem pletivo připevnil pevne k zemi, tak oholili korunu. Ted budu sadit opet stromy, ale budu to resit tim, ze budu mit vysokokmeny, jejichz kminky o obalim pletivem a upevnim proti nadzvednuti. Do koruny nedostanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 16.11.2015 20:00

Slabý kmínek je potřeba chránit silným kůlem a králičím pletivem. Korunku se mi osvědčilo chránit proutím a smrkovými větvičkami prostrčenými skrz pletivo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika