Ochrana mladých jabloní nátěrem proti okusu zajíců



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.83 (?)
20.11.2014 23:05

Zdravím

mám takový selský rozum. Jak mi myslivec dokáže, který den se zajíc do mého stromku zakous.

Já si myslím, že škodu jednoduše neoddiskutuje a pochybuji, že by se vymlouval na neznámého chovatele, kterému prý utekli králíci.

Děkuji za reakci a Vážím si ji, ale v našem státě je vždy nějaké to ale nebo co kdyby. Nový občanský zákonik je jasný (tedy doufám)

sadař vlada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zdenek2 - (12) - 155.208 (?), 18.11.2014 2:44, zobrazeno: 7173x

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenost s nátěrem mladých jabloní proti okusu zajíců? Předělal jsem plot ale pro jistotu stromky na zimu ještě natírám přípravkem proti okusu ale nevím zda to je bezpečný a funguje to. Máte s tím někdo zkušenost? Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.83 (?), 20.11.2014 21:05

Zdravím

Váš problém znám. Jelikož jsem také dělal v lese a zajíci mi v průběhu celé zimy frézovali stromky(jejich hlad vysoký pletivový plot 180 cm a zahrnutý spodek nezastavý). Osobně jsem je viděl jak plot normálně přeručkovali po ocích pletiva. Těmto zajícům jsem říkal inženýři. Také mě jednou napadl tento nápad použít repelent z lesa na ovocné stromky s obavou že se mi spálí očka a mladé výhony.

Opak byl pravdou. Celý stromek jsem měl natřený repelentem od půdy až po špičky kosterních výhonů. Výsledek byl vynikající bez poškození zajíců, ale i myší(hlavně podnože ve výšce sněhu)

Jediná nevýhoda tohoto postupu byla horší vzhled stromku umatlaninou, ale prevence je základ a šetření peněz a zklamání.

Nebojte se výhony bez problémů raší a nic je nepálí.

je to plnohodnotná náhrada za pletiva, ale přípravek se musí aplikovat každý rok do výšky zajíce stojícího na sněhu.

Je výhodné pěstovat čtvrtkmeny a tím bude stačit natírat jenom kmen a kostra je mimo dosah zajíce.

U srnčí musíte zvedat místo aplikace. Jenom pro zajímavost, pokud máte na pozemku škody zvěře tak Vám je nájemce honidby povinen zaplatit!!!   Platí na to pojištění.

Nájemce honidby ze zákona odpovídá za škody způsobené zvěří v jeho honidbě. Je na to i pojištěný. Nesmí te se nechat od nich ukecat a nic vymluvit. Veškeré škody si musíte nafotit a potom jít do boje proti myslivcům. Oni jsou také povini omezit a zabránit škodám zveře na jejich honitbě!!!

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 20.11.2014 21:13

Jen poznámka k náhradě škody od myslivců při poškození porostu.Podle předpisu je zde šibeniční lhůta a to uplatnit škodu do čtrnácti dnů.Ono to jde uplatnit i později, ale úspěch je pak všelijaký.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.83 (?), 20.11.2014 23:05

Zdravím

mám takový selský rozum. Jak mi myslivec dokáže, který den se zajíc do mého stromku zakous.

Já si myslím, že škodu jednoduše neoddiskutuje a pochybuji, že by se vymlouval na neznámého chovatele, kterému prý utekli králíci.

Děkuji za reakci a Vážím si ji, ale v našem státě je vždy nějaké to ale nebo co kdyby. Nový občanský zákonik je jasný (tedy doufám)

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.80 (?), 24.11.2014 9:44

Jaký repelent jste používal? Jak často se nátěr musí opakovat? Děkuji. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.96 (?), 5.12.2014 23:19

Zdravím

Používal jsem nátěrový repelent na lesní stromky. Každý podzim se opakuje nátěr stromků. Lesáci Vám řeknou kde ho sehnat a nebo Vám možná něco odprodají.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 21.11.2014 1:17

Jabloně a ostatní ovocné stromky jsme natírali aversolem - dá se běžně koupit v zahrádkářských potřebách. Nátěr nelepí, je světle hnědošedý. Bezpečně ochránil stromečky, i když jsme neměli plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika