Nová databáze ovocných dřevin



Stránky: 1,  2   
Jiří Vysloužil - (3) - 32.58 (?) 
5.11.2015 8:04, zobrazeno: 10478x

Databáze ovocných dřevin byla přepracována do nového designu. Pokud by se chtěl někdo podílet na jejím doplnění o nové odrůdy či fotografie, je možné přidělit práva jiným uživatelům. Smyslem je z databáze vytvořit otevřený projekt, který by měl více přispěvovatelů. Pokud budete mít někdo zájem, ozvěte se mi.

Jiří Vysloužil

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.11.2015 8:48

Vypadá pěkně yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 5.11.2015 9:33

Je to jediná šance, jak udržet databázi aktuální. Každá (a nejen tištěná) pomologie je v době, kdy vyjde, už trochu zastaralá. Cenná bude i možnost otevřeně komentovat jednotlivé odrůdy. Přinese to zkušenosti z praxe a eliminuje riziko, že autor straní víc určitým sortám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 6.11.2015 9:39

A peckoviny tam nebudou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.46 (?), 5.11.2015 22:04

Také se připojuji k pochvale. Taková databáze mi chyběla. Kvalitní fotky ve větším rozlišení. To muselo dát práci. Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.253 (?), 6.11.2015 10:08

Petře, budou, postupně se překlápějí stránky staré.

Mitt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 15.11.2015 23:35

Velmi si cením Vaší databáze, zejména odrůd jabloní, je pro mne zdrojem informací. Nicméně pokud chcete vytvořit otevřený projekt, tak trochu konkurujete Wikipedii. Osobně je mi to jedno, protože adresu Vaší databáze mám a nemusím ji hledat, být však běžným uživatelem, hledajícím něco na internetu, dal bych přednost doplnění textů a obrázků na Wikipedii, kde bude běžný uživatel tyto informace častěji hledat.

Na druhé straně rozumím tomu, jestli je pro Vás rámec Wikipedie příliš svazující a máte jinou představu. Důležité je, že je Vaše datábaze živá a informace jsou aktuální. Neboť i vlastnosti některých odrůd se (kupodivu) mohou měnit - viz například prolomení rezistence ke strupovitosti u některých odrůd.

Hodně štěstí. JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Vysloužil - (3) - 32.58 (?), 18.11.2015 10:53

Děkuji za poznámku ohledně Wikipedie. Máte trochu pravdu, zauvažuji o propojení s Wikipedií, ostatně již dnes byl pro Wikipedii vysosána část informací z původní verze databáze, takže jisté propojení a odkazy tam jsou.

Dle mého názoru dnes častěji než přes Wikipedii hledá uživatel Googlem. Ten nyní bude moci na odrůdy nově zacílit. Předchozí verze s rámy totiž neumožňovala vytvořit přímý link na jednotlivou odrůdu. Informace o odrůdách na české wikipedii jsou zatím docela strohé a ochota lidí se podílet na aktualizaci záznamů v této oblasti zatím docela malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 20.11.2015 23:42

S tím Googlem máte asi pravdu.

Abych se přiznal, zkoušel jsem aktualizovat na Wikipedii některé odrůdy, pak jsem si přečetl požadavky na respektování autorských práv a licencí, a abych se něčeho nedopustil, tak jsem z toho radši vycouval. Jsou webové stránky, které si z toho zase nedělají těžkou hlavu (na netu je komplet celá pomologie, kterou vlastním v klasické knižní podobě pod názvem Jablka, jen je "rozešita" do jednotlivých kapitol a pod jiným názvem). V tomto případě se sám nemohu rozhodnout, co je správně.  Když hledám nějaké informace, na té "webové" pomologii se mi to hledá lépe.  Autoři této pomologie by se na to asi dívali jinak (byť v tomto konkrétním případě už asi bohužel nežijí).

Neznám problematiku autorských práv, ale vyhovovalo by mi, kdybych mohl opsat cokoli, pokud uvedu zdroj. Na Wikipedii jsem to takhle nepochopil.

Držím palce.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 16.11.2015 19:56

Líbí se mi, dobrý nápad, ať žijí živé, otevřené projekty.

Uvítal bych, kdyby se dalo podle názvů odrůd hledat i v rubrikách (proklikávat se několika desítkami obrázků je zdlouhavé). Aspoň že je tam hledání.

Přispěvovatel -> přispěvatel.

Přimlouvám se za počeštění "Older/Newer Posts".

U popisů odrůd by bylo hezké mít vždy stejnou strukturu údajů. Vím ovšen, že toto není snadné vzhledem k pestrosti zdrojů, z níž bylo zřejmě čerpáno.

Dobrá práce, držím palce.

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika