Natírání kmenu vápnem



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?)
30.10.2015 19:52

zdravím

chci se zeptat, jestli je fatální chyba stromek obalit do bílé netkané textílie? Vápno asi lépe přilne. Tkaninu bych po mrazem odstranil a schoval na další zimu.

Kdy je asi nejlepší kmínek zbělat? Podle mne, i na podzim hrozí, že v noci mrzne a ve dne Slunce peče(jako v těchto dnech). Tzn., dedukuji, že před prvními nočními mrazíky to obmotat/natřet. Může mi to někdo potvrdit/vyvrátit?

Stromky jsou to letošní. Bydlíme v místě, kde jde od řeky chlad. Je tu v noci až o 7° méně, než třeba o 300m vzdušnou čarou dále(přes den to je ale nastejno)

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.1.2015 15:37

Já to nedělám ze stejného důvodu jako pan P.Z., i když on to vlastně dělá, jen se mu to nelíbí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.238 (?), 30.1.2015 21:47

Ja mam stromky na juhozapadnom svahu, nebielim. Minule som cital knihu po dedovi z roku 1954, tam doslova pisu, natierat v mrazovom kotlinach, tam to ma zmysel.

Takze ked mate stromky nasadene na vhodnom mieste, netreba natierat. Profi sadari nenatieraju, lebo sad je zalozeny na dobrom mieste, nie hocikde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.1.2015 7:00

Někdy je po všech stránkách lepší nadšený, pro věc zapálený amatér, než vyhořelý profesionál, který se minul povoláním. Při výrobě ovoce-za účelem co největšího a rychlého zisku se do popředí ošetřovatelských metod dostávají jiné, než bílení, to ale neznamená, že by u malopěstitelů nemělo smysl. Já mám spíš zkušenost, že nebílí ti, kterým se OBECNĚ nechce, na zdravotním stavu jejich dřevin je to pak vidět-mrazové desky, trhliny do živého, klejotok... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 31.1.2015 10:15

Dávám Vám za pravdu, že bílení smysl má, ikdyž je to pro někoho práce navíc. Peckoviny mají v kontinentálním klimatu problém s praskáním kmene vlivem velkého střídání denních a nočních teplot v lednu a únoru.  Pokud to nejde vápnem, jsou i jiné metody bílení. Nedávno jsem se zajímal o ceny nemovitostí na jih od rovnoběžky 43,5 a zjistil jsem, že ovocnáři ošetřují kmeny vápnem i tam docela běžně. Zahrádkář takto dokáže udržet strom déle než velkovýsadba. Tento týden jsem kácel nadbytečný ořešák (na sever od 48. rovnoběžky) a z odřezaných větví mírně kapala míza. Je mi jasné, že při možném následném mrazu (-15) by to nemuselo stromům dělat dobře. Proto je i mírné tlumení proudění mízy u citlivých dřevin důležité.          

Moje peckoviny na Vysočině
Moje peckoviny na Vysočině
Nabílené peckoviny u rovnoběžky 43,5
Nabílené peckoviny u rovnoběžky 43,5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.134 (?), 31.1.2015 10:49

...na jih od rovnoběžky 43,5 a zjistil jsem, že ovocnáři ošetřují kmeny vápnem i tam docela běžně

Nedávno som videl arménsky film v ktorom bol marhuľový sad na svahu s tiež nabielenímí kmeňmiwink   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 31.1.2015 10:51

Nadherne foto pan Mimmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 31.1.2015 13:36

Kdo z Vás nezná nešťastnou Ukrajinu pánové? Kdo z Vás nezná seriály jako Esmeralda z Lat. Ameriky milé dámy? Všímavému pozorovateli jistě neušly bílé kmeny stromů- jak je možné, že lidé v těchto a dalších zemích, na které našinec leckdy kouká krz, trousí o nich, že jsou hloupí a líní toto konají a u nás?cool...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.10.2015 10:16

No jo, ale Esmeralda ve volném čase bílí i palmy. Asi proto, aby to bylo hezký...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 36.18 (?), 30.10.2015 19:52

zdravím

chci se zeptat, jestli je fatální chyba stromek obalit do bílé netkané textílie? Vápno asi lépe přilne. Tkaninu bych po mrazem odstranil a schoval na další zimu.

Kdy je asi nejlepší kmínek zbělat? Podle mne, i na podzim hrozí, že v noci mrzne a ve dne Slunce peče(jako v těchto dnech). Tzn., dedukuji, že před prvními nočními mrazíky to obmotat/natřet. Může mi to někdo potvrdit/vyvrátit?

Stromky jsou to letošní. Bydlíme v místě, kde jde od řeky chlad. Je tu v noci až o 7° méně, než třeba o 300m vzdušnou čarou dále(přes den to je ale nastejno)

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.10.2015 20:33

Já natírám z více důvodů. Ochrana proti okusu zvěří, zamezení popraskání kůry, dezinfekce kmene a potlačení hub. Na bílení se používá hašené vápno s vodou s přídavkem karbulky. Na hladké kmínky se může přidat kravinec.S karbulkou je ale problém, ta smradlavá se už nevyrábí. Letošní stromky bych buď nabílil nebo omotal papírem z pytlů čí koupil plastový ochranný kryt.Nevidím také žádný důvod proč neobalit kmínky bílou netkanou textílií. Na tuto práci je právě nejvyšší čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika