Natírání kmenu vápnem



host - 131.220 (?)
27.2.2016 8:48
Pane Stando, napsal jste - "Je tak možné, že jste zakoupil výrobek původně vyrobený jako interiérová barva". To je samozrejme nesmysl (interiérová barva) - dvakrát mer, jednou rez - lepe si nejdrive zjistit, z ceho je výrobek vyroben a teprve pak se k nemu vyjadřovat. Ona to není ani tak "barva", jako spise naterova hmota a zrejme není uplne spatna.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.2.2016 9:30

To omotání kmínku bude ještě efektivnější než nátěr. Sice neodráží paprsky, zato mnohem líp tepelně izoluje. Na rozdíl od vápna chrání i před krátkodobými výkyvy teplot (i dolů), taky před okusem zvěří. Na druhé straně může skýtat útočiště škůdcům. Co však hlavně, pochybuji, že by se to projevilo na úrodě, tedy finančně vyplatilo.Sympatické je, že nebude problém s šetrnou likvidací takových obalů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.2.2016 9:45

Plne súhlasím. Preto to používam len pri (už vymenovaných) okrasných rastlinách, kde mám obavy z vymrznutia resp. poškodenia mrazom. Inak tí Číňania robia agrotechniku pri pestovaní jabloní veľmi svojským spôsobom, kamarát mi priniesl aj CD-čka kde to podrobne ukazujú. Čumel som ako puk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.3.2016 12:15

Nafotil som ako vyzerá omotávanie kmeňa na "čínsky spôsob".

Omotanie kmeňa
Omotanie kmeňa
Stromčeková ruža
Stromčeková ruža
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
antonovka - (8) - 224.10 (?), 6.4.2018 23:05

Mohli by ste prosim trosku priblizit cinsku agrotechniku pri pestovani jabloni? Je to ovocinarsky /aj inak/ zaujimava krajina. Ja som nasiel v starom zahradkarskom magazine sposob ako Cinania prestepuju starsie stromy. A tiez som cumel. Aj som to v malom vyskusal, aj som s tym vyhral liter. Dakuje a zdravi ant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.102 (?), 7.4.2018 7:02
Antonovka: Mám to na CD-čkách a tie som niekomu požičal, možno neskôr sa k tomu vrátim. To čo mi utkvelo najviac bolo ako starší obézny Číňan v obleku s kravatou ukazoval dlhokánskou tenkou palicou kde a čo treba strihnúť a malý chudý mladý Číňan lozil po strome ako veverička a plnil jeho príkazy. Spomenul som si na to teraz, keď som strihal vyššie stromy, že by sa mi taký pomocník zišiel 😉. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
antonovka - (8) - 224.10 (?), 7.4.2018 21:27

Taky pomocnik by sa zisiel aj mne a nie len na strihanie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.136 (?), 27.2.2016 12:15

Na urode by sa to prejavilo jedine, ak by to oddialilo kvitnutie na dni, ktore nastanu po mrazoch. Neviem ako casto sa toto podari. Vtedy by sa to mohlo riadne prejavit. Oplati sa aj navozit sneh ku stromkom. Dlho sa topi a ochladzuje. Ale tento rok nie je z coho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.220 (?), 27.2.2016 8:48
Pane Stando, napsal jste - "Je tak možné, že jste zakoupil výrobek původně vyrobený jako interiérová barva". To je samozrejme nesmysl (interiérová barva) - dvakrát mer, jednou rez - lepe si nejdrive zjistit, z ceho je výrobek vyroben a teprve pak se k nemu vyjadřovat. Ona to není ani tak "barva", jako spise naterova hmota a zrejme není uplne spatna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 28.2.2016 19:05

Dnes jsem se konečně dostal k natírání meruňek, příští týden budu pokračovat s broskvemi, hrušněmi a švestkami.

Natřel jsem 10 meruňek, spotřeboval asi 10kg vápenného hydrátu, zhruba 50g modré skalice a asi 25litrů vody. Natíral jsem velkou malířskou štětkou, trvalo to asi tři hodiny a celkem jsem se nadřel. Příště vyzkouším motorový postřikovač ve více slabších vrstvách.

Díky za rady, hlavně Standovi. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 9.3.2016 3:05

Postřikovač bych z vlastní zkušenosti nedoporučoval. Zkoušel jsem to s nějakým levným dvoulitrovým tlakovaným postřikovačem a jednak to sedimentuje, takže když s tím chvilku zapomenete míchat, tak si to cucne bahínko zespod a dostříkal jste, a druhak to zůstává v postřikovači ve všech spárách, závitech a skulinkách a hrozně blbě se to čistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika