Natírání kmenu vápnem



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
24.2.2016 14:31

Pán Vysloužil, nechcem sa s Vami hádať, napokon sa ani nepoznáme. Ak Vám niečo bolo alebo je na mojich vyjadreniach nesympatické, nič s tým nenarobím. Ak niekto chce hasiť, nech si hasí, ak niekto chce kúpiť hotový náter, nech si ho kúpi. Nechajme to ale na jeho rozhodnutí. Bol by som radšej keby sa diskusia na tomto fóre uberala skôr odborným smerom. Ešte raz - nehádajme sa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 17.210 (?), 24.2.2016 13:13

...staci objednat vezu s vapnom, spravit kasu a plnit plastove vedierka....+ reklama. S placebo efektom nater za 2 stovky vzdy vyzera lepsie ako doma urobeny z vapenneho hydratu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 24.2.2016 13:23

Pozor, ono to není kvalitní hašené vápno (alkalický hydroxid) ale latexová barva s titanovou bělobou a mletým vápencem. Tedy něco takového jako zelená barva na vojenské trávníky. Stejného účinku dosáhnete i zbytkem interiérové barvy na sádrokartony, akorát že to nebude mít deklarováno "zdravá zahrada" aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 24.2.2016 14:31

Pán Vysloužil, nechcem sa s Vami hádať, napokon sa ani nepoznáme. Ak Vám niečo bolo alebo je na mojich vyjadreniach nesympatické, nič s tým nenarobím. Ak niekto chce hasiť, nech si hasí, ak niekto chce kúpiť hotový náter, nech si ho kúpi. Nechajme to ale na jeho rozhodnutí. Bol by som radšej keby sa diskusia na tomto fóre uberala skôr odborným smerom. Ešte raz - nehádajme sa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.2.2016 15:16

Mně na Vašich vyjádřeních, pane Hlavatý,  nic nesympatického není, jen jsem se zeptal, v čem je nátěr lepší než stonásobně levnější a ekologičtější vápno. A jak vidím, nejsem sám, kdo považuje tu drahou bělobu za vítězství marketingu nad zdravým rozumem.
  Pokud se bavíme o bílení kmenů, zda ano či ne a vtom někdo uvede značku firmy, že se to dá snadno sehnat na netu a že to vydrží na 40 stromků (což je s kilem barvy úctyhodný výkon), tak mi to, nezlobte se na mě, trochu zavání reklamou. Jinak proti Vám opravdu nic nemám a s diskusí odborným směrem jednoznačně souhlasím.
   Když už jsme u té odborné stránky věci - vápnem se natírají kmeny jednak kvůli odrážení slunečních paprsků, ale taky kvůli desinfekci, účinkům proti houbám, mechům, přezimujícím vajíčkům a v neposlední řadě proto, že vápno je hnojivo a do půdy patří. To se o latexu s oxidem titaničtým, byť s přídavkem vápence, říci nedá. Pomíjím články, které titanovou bělobou straší jako kancerogenem. Jenže to zahrádkář nepozná, on hodnotí jen tu zářivou bělost. Tak se  nedivte, že mi vadí, když někdo propaguje a chválí (ať už bezděky či s úmyslem) drahou umělou (a možná trochu jedovatou) náhražku staletími ověřeného vápna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.103 (?), 24.2.2016 20:26

Osobně jsem používal obyčejný vápenný hydrát ze stavebnin, ale trvanlivost nátěru byla špatná.

Zkoušel jsem i malířský nátěr, ale nebylo to o mnoho lepší.

Před zimou jsem letos použil vápenný nátěr (nechci dělat reklamu výrobci), a přilnavost a trvanlivost je znatelně lepší. Složení nátěru je hydroxid vápenatý, tedy vápenný hydrát. Asi závisí na použité frakci vápna.

Do nátěru navíc přidávám Kuprikol, možná jen pro dobrý pocit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 24.2.2016 21:01

není to o frakci, ale o molekulárně vázané vodě. Přiblížím Vám to na modré skalici. Pokud je síran měďnatý jako bezvodý prášek, pak je bílý. Natáhne-li krystalickou vodu, tak zmodrá. Podobně se liší Vápenný hydrát, čerstvě hašené vápno a dobře uleželé hašené vápno. Pokud chcete použít vápenný hydrát na bílení, je potřeba jej koupit co nejčerstvější a v plastové nádobě jej nasytit přebytkem vody. Už hodinku poté máte to co odpovídá čerstvě vyhašenému vápnu po schladnutí. Když to necháte další měsíc odležet tak, aby nad tím byla vrstvička přebytku vody, dostanete uleželé hašené vápno (takové s tou mazlavou mýdlovou konzistencí). Z této vápenné kaše rozmícháním v ředící vodě dostanete vápno na bílení. Pro zlepšení smáčivosti lze do nátěru na stromy přidat draselné mýdlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 25.2.2016 22:24

Mám dojem, že kecáte. Asi byste potřeboval nějkou konzultaci, nejlépe s chemikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.47 (?), 2.11.2016 20:11

Môžem použiť na bielenie stromkov "Vápenný náter" HET - "Biely maliarsky náter do interiéru a exteriéru, určený na nátery a dezinfekciu všetkých vonkajších a vnútorných minerálnych podkladov a na obmedzenie tvorby plesní v obytných priestoroch, skladoch potravín, stajniach, pivniciach a pod."? Je to 6kg balenie.

Je to zmes vody, hydroxidu vápenatého, plnív a pomocných aditív.

Je táto zmes podľa vás zdravotne nezávadná rovnako ako to klasické odporúčané vápno a môžem ho použiť priamo na stromky - nebude to príliš agresívne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 25.2.2016 8:15

Pane Hlavatý. Moc Vám děkujeme, že děláte reklamu na produkty přeprodávané firmou vlastněnou našim ministrm financí. Já jsem ale při nákupu jejich výrobků z řady "zdravá zahrada" dosti obezřetný. Například jimi zabalený fosforečnan železnatý jako granule proti slimákům vyrobené v německu stojí 3× více než originál zakoupený v německu za německé ceny. Je tak možné, že jste zakoupil výrobek původně vyrobený jako interiérová barva a zabalený jako "zdravá zahrada" Funkci to plní, ale kvůli titanové bělobě (E171) to nebude pro některé "BIO" a kvůli ceně to není ekonomicky zajímavé. U vápna je pro nespotřebované zbytky mnoho možností alternativního použití...

Jinak děkujeme za otevření tématu. Pokud má někdo čas, je nyní to správné období k dokončení zanedbaných nátěrů i tam, kde normálně nátěry nedelají, protože zima byla mírná a stupeň narašení se neustále zvětšuje. Přitom nikdo nemůže vykoučit, že na přelomu března a dubna nepřijdou mrazíky "na hloubku kůry", které způsobují ty nežádoucí mrazové desky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 25.2.2016 8:52

Proc by to nemelo byt kvuli oxidu titanicitemu "BIO"? Zda se, ze zase jen blabolite (no neni divu u byvaleho urednika).

Oxid titanicity se pouziva na vyrobu kosmetiky, leciv a potravin (jako potravinarske barvivo E171).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika